CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA SEVGİ SELİ

0
1106


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Benim kitabımda halka hizmet var, hortumculara değil” dedi.
Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde Halk Bankası yanında halka hitap etti. İnsanları sevdiklerini ve saygı gösterdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, vatandaşların sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan söz verdi Yer fıstığını destekleme kapsamına alacağım diye ama sözünü yerine getirmedi, biz yer fıstığını destekleme kapsamına alacağız ve çiftçilerimize mazotu 1,5 liradan vereceğiz dedi.
Halkın iktidarını kurma ve hiç bir evde hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğine dair vatandaşa söz verdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ”Esnafın, işçinin, köylünün, emeklinin, toplumun her kesiminin sorunu Kemal Kılıçdaroğlu’nun sorunu olacak” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, doğulusuyla, batılısıyla, her insanı sevdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
Bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz” dedi. Türkiye’de her şey var, eksik olan temiz siyaset. O temiz siyaseti de sizin oylarınızla iktidara taşıyacağız inşallah.”
Kılıçdaroğlu miting alanında toplananlara hayatınızdan memnun değilseniz bize bir görev düşüyor; “Haramilerin iktidarını alaşağı edip halkın iktidarını kurmak” dedi.
Halk için çalışacağız, halk için üreteceğiz. Gücümüzü birleştirip yolumuza devam edeceğiz diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
”Pırlantada vergi yok, mazotta en ağır vergi var. Böyle şey olur mu? bu nasıl memleket? kefen bezinde vergi var, pırlantada yok. Sonuna kadar halkın çıkarları için mücadele edeceğiz, halkı zenginleştireceğiz. Bu kadar bereketli topraklarda işsizlik varsa, geçim sıkıntısı yaşanıyor ve bu bereketli topraklar göç veriyorsa iktidar halkın çıkarlarını savunmayan hortumculara hizmet eden bir iktidar var. Sorun burada. Ben haramilerin iktidarını yıkacağım derken birileri alınganlık gösteriyor. Bu memlekette diz boyu yolsuzluk var. Biz çiftçinin alın terinin karşılığını almak istiyorsak, esnafın siftah yapıp rahat güzel bir hayat sürmesini istiyorsak güçlerimizi birleştireceğiz, bir elin yumruğu gibi. Bu kadar bereketli topraklar var gidip pamuğu Yunanistan”dan alıyoruz, neden birileri kazansız diye alıyoruz. Size söz verdiler, yer fıstığını destekleme kapsamına alacağız diye ama sözlerini tutmadılar. Ama biz yer fıstığını destekleme kapsamına alacağız. Burada size çok büyük görev düşüyor, yetki sizde güç sizde gücünüzü birleştirin ve haramilerin iktidarını alaşağı edin. Bizim ülkemiz zengin bir ülke yeter ki hakkını verelim.  Halkın iktidarında mazotu 1,5 lira yapacağız. Yapamazsın diyorlar ama biz yapacağız” dedi.