“ BİR ÖĞRENCİDE SEN OKUT ”

0
144

Kadirli eğitim seviyesi oldukça yüksek bir ilçe olması nedeni ile her aileden mutlaka okuyan bir öğrencinin bulunması ilçeyi diğer ilçelerden ayıran en büyük özelliği.
Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan göreve geldiği günden bu yana eğitim kurumlarına yapmış olduğu destekle ön plana çıkıyor.
İlçedeki birçok okulun spor tesislerinin düzenlenmesi, park ve bahçe düzenlemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yapılan sosyal yardımların ardından kısa bir süre önce kurulan Kadirli platformu derneği ile örnek bir çalışma için “Bir öğrencide sen okut” projesini hayata geçirdi.
Proje kapsamında geçen yıldan buyana üniversiteyi kazanan fakülte öğrencilerine bölüm gözetmeksizin yardımlarda bulunuldu. Öğrencilerin konaklama yol ücretleri gibi bir takım ihtiyaçları dernek önderliğinde giderilerek ve belirli tarihlerde burslar verilerek eğitime olan desteğin devam ettirileceğini açıklayan başkan Tarhan “Öncelikle bizim sosyal belediyecilik anlayışımız gereği faaliyete geçirdiğimiz “Hayır Çarşısı” projemizin devamı niteliğindeki bu proje ile üniversiteyi kazanmış fakat bir takım sıkıntıları olan ihtiyaç sahibi ailelerin tespitini yaparak öğrencilerimize yardımcı olmaya çalıştık. Bizlerde zor şartlar altında öğrencilik yaşadığımız için bu projeyi çok önemsiyoruz. Elbette ki burada gerek ilçemizdeki hayırseverlerin gerekse ilçe dışındaki eğitim gönüllülerinin desteğine ihtiyacımız var. İşte bu proje ile bizler köprü görevini üstlenerek bu değerli hizmeti gerçekleştirdik. Proje kapsamında şu ana kadar 200 e yakın öğrenicimize destek verdik. Bundan sonraki süreçte de bizler derneğimiz ile beraber eğitime desteğimizi sürdüreceğiz. Ayrıca hayırsever iş adamlarımız ve eğitim gönüllülerimizden projemize katkıda bulunmak isteyenler için Halk Bankası Kadirli şubesinde 16000079 numaralı bir hesap açtırarak bu hayırlı hizmeti genişletmek istiyoruz ” dedi.