BİLTEPELİ ÖĞRENCİLER ALANYA’DA İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

0
176

Biltepe Okullarından; bir grup öğrenci Okul Müdürü Duran İSAOĞLU ve öğretmenleri; Ragıp MAVİ, Ayfer TEKEREK, Tezay ZİYANOĞLU, Önder SAYMAN rehberliğinde üç hafta süreyle Alanya’ya tatile gittiler.
Öğrencileri üç haftalık tatil süresince öncelikli olarak TÖMER Alanya Şubesinde İngilizce kursuna devam edecekler. Kurs süresi dışında; Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezecekler, değişik etkinliklere katılacaklardır.
Biltepe Okulları Genel Müdürü Mehmet ZENGİN konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Okul olarak öğrencilerimizin İngilizce dil öğretimine çok önem veriyoruz, bu nedenle ana sınıfından itibaren İlköğretimin birinci kademesindeki öğrencilerimiz de İngilizce dersi görüyorlar, diğer sınıflarımızdaki İngilizce ders saati sayılarımız resmi okullarımızdan fazladır. Ancak öğrencilerimizin İngilizce öğrenmesi konusunda hedefimize ulaştığımızı söyleyemeyiz. Çünkü Kadirli ve Kozan’da İngilizce öğrenilmesine uygun ortam yok, bir öğrenci bir yıl içerisinde bir tek turistle karşılaşma imkanı yok. Biz çocuklarımızın İngilizce öğrenmesi için 22000 yabancını kaldığı Alanya’yı tercih ettik. Öğrencilerimiz TÖMER’de kurs alırken boş zamanlarında da turistlerle konuşma fırsatı bulacaklar. Dil öğrenme Projemize destek veren velilerime, projenin uygulanmasında görev alarak Alanya’da bulunan Okul Müdürümüze ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’’dedi.