BİLTEPE’DE 9.MEZUNİYET TÖRENİ

0
967

Biltepe Okullarında  8. Sınıflar için mezuniyet töreni   düzenlendi.  Törene;  veliler, öğrenci yakınları,  okulun Yönetim Kurulu ve okul aile birliği üyeleri, öğretmenleri katıldılar. Okulun bahçesinde düzenlenen törende velilerle birlikte yemek yenildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, mezun öğrenciler adına konuşan İclal GEÇEROĞLU; Biltepe Okullarında dolu dolu bir öğrencilik yaşadıklarını, sosyal  ve akademik yönden  kendilerini geliştirmiş bir birey olarak mezun olduklarını, öğretmenlerin kendilerinin yetiştirilmesinde özveriyle çalıştığını, öğretmenlerde mesai mefhumunun olmadığını, birçok okulda bulunmayan fiziki imkanların varlığının başarılarına olumlu yönden etki ettiğini, temmuz ayında açıklanacak SBS sonuçlarında da başarılı olacaklarına inandıklarını belirtti. Biltepe Okullarını ve kendilerine emek veren öğretmenlerini unutmayacaklarını söyledi. Kendileri için mezuniyet töreni düzenleyen okul yönetimine de arkadaşları adına teşekkür etti.
Veliler adına kürsüye davet edilen öğretmen UĞUR SARIAKÇALI da;  Biltepe Okullarında, derslerin öğretim programlarından taviz verilmeden işlendiğini, çocukların akademik yönden gelişimlerinin sağlanması için fırsatların çok iyi değerlendirildiğini, çocuğun yetiştirilmesinde veli okul işbirliğine ve iletişimine çok önem verildiğini, çocukların sosyal yönden gelişimlerini tamamlamaları için onların sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere yöneltildiğini  söyledi. Çocukların okul seçiminde isabetli karar verdiklerini açıkladı. Çocukların yetiştirilmesindeki çalışmalarından, çocukları için düzenlenen mezuniyet gecesinden, kendisine konuşma fırsatı verilmesinden dolayı Biltepe Okullarına teşekkür etti.
Törende  öğretmenler adına konuşan Önder SAYMAN; Biltepe Okullarında çalışmaktan onur duyduğunu; mesleğini, arkadaşlarını ve öğrencilerini çok sevdiğini; öğrencilerinin  başarılarıyla mutlu olduğunu; Biltepe Okullarındaki başarının ‘’Takım Çalışmasından ’’ kaynaklandığını, öğrenciler okuldan mezun olsalar da aralarındaki iletişimin devam edeceğini söyledi. Öğrencilerine ömür boyu başarılar diledi.
Okul Müdürü Duran İSAOĞLU sözlerine Biltepe Okullarında;  her dersin önemli olduğunu, takım çalışmasına önem verildiğini, çocukların kapasitesi oranında en iyi şekilde yetiştirildiğini söyleyerek başladı. Daha sonra 8. sınıf öğrencilerinin bu öğretim yılında derslerine giren öğretmenleri de kürsüye davet etti. Başarılı çalışmalarından dolayı onlara teşekkür etti. Öğrencileri; başarılarından ve mezuniyetlerinden dolayı kutladı, onlara buradaki çalışma temposuna devam etmelerini, burada alınan bilgilerin YGS’de sorulduğunu, 9.sınıfın dinlenme sınıfı olmadığını, okulun lise bölümünde de kaliteli bir eğitim verildiğini, mezun öğrencileri için Biltepe Okullarının kapısının her zaman açık olduğunu söyledi. Velilere; okulun her türlü etkinliklerini desteklemelerinden dolayı teşekkür etti, çocukların 9.sınıflarını dinlenme yılı olarak görmemelerini, çocuklarının lise öğrenimlerine de talip olduklarını belirtti.  Okul yönetimine ve Okul Aile Birliğine de; okulda kaliteli bir eğitim yapılması için verdikleri maddi manevi destekten dolayı da teşekkür etti.
Mezun öğrenciler,   Bayrak ve Biltepe Flamasını gelecek yıl 8.sınıfta okuyacak arkadaşlarına teslim ettiler. Devralan öğrenciler bayrak ve flamayı  onur ve sorumlulukla taşıyacaklarını ifade ettiler.   Bir grup mezun öğrenci, yaş kütüğüne mezun öğrenciler adına 9. mezuniyet plaketini çaktı. Öğrencilerin tamamı için Okulun Genel  Müdürlüğü tarafından ‘’ Mezuniyet Anısına’’  hazırlatılan  plaket ve  öğretmenlerin öğrencilerle birlikte hazırlamış oldukları ‘’ Öğrencilerin Biltepe yaşantısını canlandıran  Yıllıklar’’ törenle verildi.
Müzik eşliğinde mezuniyet pastasının kesilmesinden hemen sonra öğrenciler keplerini fırlatarak mezun olmanın, bir okul bitirmenin sevinç ve mutluluğunu öğretmenleriyle ve aileleriyle birlikte yaşadılar. Geç saatlere kadar süren gecenin eğlence bölümünde öğrenciler; aileleriyle, öğretmenleriyle halay çektiler, gönüllerince eğlendiler.
Gecenin bitiminde mezunlar,  öğretmenlerinin ellerini öperken duygusal anlar yaşandı. Veliler; Biltepe Okullarından memnuniyetlerini dile getirirken, ‘Çocuklarımız burada iyi bir eğitim aldılar, bazı temel davranışları kazandılar, bu çatı altında çocuklarımızla birlikte bizlere de değer verildi, Biltepe sayesinde yeni dostlar ve arkadaşlar edindik, çocuklarımızın yetiştirilmesinde biz velilerin de görüşlerine  yer verilmesiyle eğitimde sinerji oluşturduk. Bu  nedenle Biltepe çalışanlarının tamamına teşekkür ediyoruz.’ dediler.