BİLTEPE 10. YIL KUTLAMA HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

0
138

Biltepe Okullarının kurucuları, okulun Tiyatro ve Gösteri salonunda  akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemek sonrası bir konuşma yapan Kurucu Temsilcisi ve Okulun Genel Müdürü Mehmet ZENGİN; Kuruculara katılımlarından dolayı teşekkür etti, amaçlarının, okulun eğitim öğretim ve yönetim çalışmaları hakkında kurucuları bilgilendirmek,  yapılacak 10.Yıl etkinliklerinin planlamasını yapmak  üzere bir araya geldiklerini söyledi.
Müdürlerden Duran İSAOĞLU;  ‘’ Okulun Eğitim- Öğretim ve Yönetim ‘’çalışmaları hakkında kurucuları bilgilendirirken Biltepe Okullarında; derslerin işlenişinde teknolojinin olmazsa olmazlardan olduğunu, öğretmenlerin hizmetiçi eğitimlerine, öğretmenlerin takım çalışmasına, veli eğitim seminerlerine, değişen eğitim öğretim programlarının uygulanmasına, öğrencilerin kapasiteleri oranında başarılı hale getirilmesine, öğrencilerin sosyal kültürel ve sportif etkinlikleri yönlendirilmesine çok önem verildiğini söyledi.
Biltepe Okullarının akademik başarılarıyla da adını duyurduğunu hatırlatan İSAOĞLU;  Kozan’dan 80 öğrencinin Biltepe’de  okuduğunu, çevre İl ve İlçelerden Çocuklarını Biltepe’de okutmak için Kadirli’ye yerleşen ailelerin olduğunu, Fen Lisesini kazanan/fen Lisesinde okuyan öğrencilerin okumak için Biltepe Lisesini tercih ettiklerini, Bugüne kadar Biltepe Lisesinden mezun olan 377 öğrencin  %90’ının bir yüksek öğretim programını bitirmiş ya da okumakta olduğunu, bu öğretim yılında Biltepe İlköğretim Okulundan mezun olan 46 öğrencinin tamamının fen ve Anadolu Liselerine yerleştiğini söyledi.
Okulun kuruluşunda ve eğitim öğretim sürecindeki, katkılarından dolay kuruculardan; Mahmut ŞAHİN’le Sadi YİĞİTOĞLU’na plaket takdim edildi.
Okulun kuruluşunun  10.Yılı nedeniyle yapılması düşünülen etkinlikler hakkında Genel Müdür Mehmet  ZENGİN, kurucuları bilgilendirdi, 10. Yılın Biltepe’nin şanına uygun olarak kutlanması için tüm kurucuların desteklerini ve önerilerini  beklediğini söyledi.
‘’Mutlu, başarılı yıllara Biltepe’’ diyor,  kurucularına  ve çalışanlarına başarılar diliyoruz.