BAŞKAN TARHAN’DAN TORBA YASASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

0
979

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, kamuoyunda “Torba Yasası” olarak bilinen 6111 sayılı kanun kapsamında, çeşitli vergi cezalarına getirilen af ve yapılandırmalarına ilişkin düzenlemelerde daha önceden 2 Mayıs olarak belirlenen tarihin yoğun ilgi nedeniyle 1 ay daha uzatıldığını söyledi.
Başkan Tarhan, yasadan yararlanmak isteyenlerin 2 Haziran’a kadar başvuru yapabileceğini belirterek, af kapsamında şu ana kadar vatandaşların yoğun bir ilgi ve talepte bulunduklarını ifade etti.
Bu kapsamda mükelleflere birçok avantaj sağlayan bu fırsattan çok sayıda kişinin yararlandığını ve yararlanmayanların da mutlak suretle bu ek süreyle, yararlanmaları gerektiğini hatırlatan Tarhan, “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü giren 6111 sayılı Torba Yasası kapsamında Elazığ Belediyesi’ne emlak, çevre temizlik, su ücretleri, katılım bedelleri, işgaliye ücretleri ve çeşitli para cezaları ile bunlara ait gecikme zammı ve faiz borcu bulunan vatandaşların 2 Haziran’a kadar belediyeye başvurmaları halinde, gecikme zamların büyük oranlarda düşürülerek yeniden düzenlenecek. Ayrıca bu borçların 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitle yeniden yapılandırılabilecek. Bugüne kadar bu avantaj ve imkândan faydalanmak için 2 Mayıs’a kadar belediyeye başvuramayan vatandaşlarımız, 1 aylık bu uzatmadan ve haklardan faydalanmaları için belediyenin ilgili birimleri yoğun bir biçimde hizmet vermektedir.”dedi.
Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, açıklamasının sonunda, Emlak, Su, Katılım, Çevre Temizlik Vergisi, işgaliye ile çeşitli para cezası ile bunlara ait gecikme zamları ve faiz borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların yeni belediye hizmet binasında bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde işlemlerin süratle gerçekleştirileceğini kaydetti.