BAŞKAN TARHANDAN PİKNİK HAVASINDA SOKAK İFTARI

0
132

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan Ramazan ayında Kadirlide bir ilke imza atarak sokak iftarı geleneğini başlattı.
Daha önceki yıllarda düzenlenen iftar çadırı etkinliklerini bu yıl aş evine alarak daha sağlıklı ortamda iftar yapılmasını sağlayan Başkan Tarhan Ş.Mustafa yağız mahallesi sakinlerine vermiş olduğu sokak iftarı ile vatandaşlar ile kucaklaştı. Son derece sade ve gösterişten uzak olarak tertiplenen sokak iftarı etkinliğine vatandaşların katılımı beklenenden fazla oldu. Halkımızın sorunlarını da dinleme imkânı bulduk diyen Başkan Tarhan “Düzenlemiş olduğumuz etkinliğimizde hedefimiz halkımızla bütünleşerek zengin ve fakiri aynı sofra etrafında aynı masanın çevresinde bir araya getirmekti. Halkımızı bizleri bu konuda yalnız bırakmadı. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlarımızla hep berber iftarımızı yaptık. Yaşlısı genci çocuğu herkes aynı yemekten yedik. İnşallah bundan sonraki süreçte de yine sokak iftarlarımız devam edecek. Ayrıca ben şuna da değinmeden geçmek istemiyorum. Bugün Somali’ye yardım kampanyası adı altında birçok kurum yardım topluyor. Her nedense Somali’yi, Afrika’yı sanki yeniden keşfediyoruz. Bundan yıllar öncede aynı kıtlık devam etmekte ancak kimse kılını kıpırdatmamakta idi. Yapılan bu yardımları hükümet politikası gibi adeta yarış içerisinde siyasi bir rant için yapmanın ne derece yardım olduğunu anlamış değiliz. Elbette ki Müslüman kardeşlerimize yardım etmeliyiz. Bunda anormal olan bir şey yok ancak bırakın Türkiye’yi sadece bizim ilçemizde dahi gerçekten yardıma muhtaç o kadar çok insanımız varki, sosyal yardım alabilmek için utana sıkıla aş evimize gelen ve Müdürlüğümüzün gerçekten yerinde tespit ettiği o kadar çok fakir ve ihtiyaç sahibi insanımız var ki nedense bunlar görülmezden gelinerek Ülkemizde her şey sorunsuz gibi gösteriliyor. Gerçekten üzerimize düşen bir şey varsa hep beraber yapmalıyız, yapanları da desteklemeliyiz ancak bunu hükümetin politikası gibi devletin kurum ve kuruluşlarını kullanarak çıkar sağlama düşüncesi olan zihniyeti de anlamakta zorluk çekiyoruz. Hamdolsun günlük 250–300 ihtiyaç sahibi ailemizin evine sıcak yemek veriyoruz ve aş evimizde 1500 kişilik sıcak yemek çıkartıyoruz. Önce ülkemiz Önce kentimiz düsturu ile yaptığımız hizmetleri tüm halkımıza mal etmeye çalışıyoruz dedi.
Öte yandan düzenlenen sokak iftarına Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda kurum ve kuruluştan katılım oldu. Alana gül suyunun sıkılmasının ardından Hacivat ve Karagöz gösterisi vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi.