BAŞKAN TARHAN’DAN ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

0
98

 
Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 73.yılında minnet ve şükranla andıklarını bildirdi.
Tarhan, yayınladığı mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün milleti ile birlikte girdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesinde işgalci güçlere karşı büyük bir direniş göstermiş, kazandığı büyük başarılarla dünyaya örnek olmuş ve Türk Milleti’nin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir lider olduğunu söyledi.
Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti’nin ismini tarihe altın harflerle yazdıran büyük bir lider olduğunu hatırlatan Tarhan, şunları kaydetti:
“Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilke ve devrimleri, çağdaş uygarlık yolunda yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Böyle bir lidere sahip olmanın ayrıcalığı ve onuru hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. O’nu anlamak, O’nun düşüncelerini, ilke ve devrimlerini yaşatmak bizlerin en büyük görevidir. Bu bağlılığın ve inancın gelecek nesillere aktarılması ise en önemli amacımız olmalıdır.
Türk Milletini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için her alanda emsali görülmemiş bir mücadele veren, aynı zamanda millet olma şuurunu da güçlendirerek, ‘’ En büyük eserim’’ dediği Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 73. yıldönümünde başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele kahramanı aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyoruz.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz