BAŞKAN TARHAN MEZARLIKTA VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

0
122

Kadirli ilçesinde, Ramazan Bayramı’nın birinci günü mezarlıklara akın eden vatandaşlar, yakınları için bol bol dua etti.
Asri Mezarlık’ta, Belediye tarafından sürekli olarak Kur-anı Kerim okutulurken, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, mezarlıklara gelen ailelerle bayramlaşarak çeşitli ikramlarda bulundu.
Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde, 22 Haziran 2011 tarihinde polis aracının geçişi sırasında teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan polis memuru Gökhan Büyükarslan’ın  (24) 10 aylık kızı Aleyna’yı da seven Başkan Tarhan, ”Bayramla beraber bir nebze de olsa huzur ve mutluluğun hakim olması en temel dileğimizdir”dedi.
Şehit ve gazilerin sayesinde huzur içerisinde olduklarını anımsatan Tarhan, ”Dini bayramlar küskünlüklerin son buluğu mübarek günlerdir. Temennim dargınlıkların, ihtilafların, huzursuzlukların hiçbir dönemde aziz milletimizi meşgul etmemesidir. Sonu ve amacı olmayan hastalıklı tartışmalardan dolayı maneviyatının olumsuz bir şekilde etkilendiği şu günlerde, bayramla beraber bir nebze de olsa huzur ve mutluluğun hakim olması en temel dileğimdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın şehit aileleri ve gazilerle birlikte Kadirli ve Türk-İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyor, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için güzelliklere vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”şeklinde konuştu.
Her bayramda yakınlarının mezarına gelerek dua ettiklerini belirten vatandaşlar ise manevi açıdan çok güzel ve anlamlı olan bu günlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettiler.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat