BAŞKAN KADİR KARA’NIN ÇAT KAPI ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

0
117

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, geçtiğimiz Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da mahallelerde halkın iftar sofrasında halk ile beraber iftarını açtığı gibi, iftiradan sonra da habersiz olarak vatandaşların evlerine giderek çay içiyor.
Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Durdane Akkuş isimli vatandaşın evine iftardan sonra çat kapı olarak giden Başkan Kadir Kara ve eşi Nihal Kara aile ile sohbet edip, birlikte çay içtiler.  İftardan sonra çalınan kapı açıldıktan sonra başkanı ve eşini gören ev sahibi şaşkınlığını gizleyemedi.  Yıllardan beri Dilek, Ali, Abdullah ve Emine isimli dört çocuğuna tek başına bakan ailenin her şeyi olan Durdane Akkuş; “Başkanımızı karşımızda görünce çok şaşırdık. Böyle bir ziyaret aklımızdan dahi geçmiyordu. Evimize gelip çayımızı içmesi, bizlere değer vermesi büyük bir mutluluk. Başkanımıza ve eşine bu ziyaretten dolayı çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun” dedi.
Eşi ile birlikte Ramazan ayı boyunca çat kapı olarak evlere iftara veya iftardan sonra bir bardak çay içmeye gitmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Kadir Kara; “Ramazan ayında bu ziyaretlerden büyük keyif alıyorum. Günün yorgunluğunu burada vatandaşlarımızla sohbet ederken atıyorum. İşin en güzel noktası habersiz gitmemiz. Habersiz gittiğimizde ev sahibinin bizleri gördüğü andaki mutluluğu, bizleri misafir etmesi ayrı bir duygu. Bu ziyaretlerimizde ailenin, bulundukları sokağın ve mahallenin sıkıntılarını da dinliyoruz.  Bugün hayatla tek başına mücadele ederek çocuklarına kol, kanat olan Durdane Hanımın evine misafir olduk. Kendisine ve çocuklarına bir ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyorum. Bizlere kapılarını açtıkları için de kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz