ALİ MÜMTAZ SAYMAN İ.Ö.O’NDAN BÜYÜK BAŞARI

0
301

Kadirli’de 5 yıl önce eğitim öğrenime başlanılan Ali Mümtaz Sayman İlköğretim Okulu 5’nci sınıf öğrencileri ilk defa girdikleri sınavda büyük bir başarı elde ettiler.
Ali Mümtaz Sayman İlköğretim Okulu tarafından ilk defa bursluluk sınavına giren öğrencilerin başarısı Şenmar Restaurant’ta düzenlenen bir yemekle kutlandı.
Okul Müdürü Mehmet Acem, Şenmar Restaurant tarafından öğrencilerin başarısının değerlendirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Öğrencilerimiz, bu yıl öğretmenlerinin de büyük desteği ile yüzde 25 başarı sağlayarak ilçe genelinde büyük bir başarı elde ettiler. Okulumuz 2006/2007 Eğitim Öğretim yılında açılmış olup büyük bir taşma merkezidir. İlk defa 1. Sınıfa kayıt olupta geçen yıl 5. Sınıftan bursluluk sınavına giren öğrencilerimizden 15 kişi başarı göstererek bursluluk sınavını kazandılar. Bu öğrenciler azda olsa bursluluk paraları ile hem kendilerine hem de ailelerine maddi katkı sağlayacaklardır. Bu başarının elde edilmesinde çok değerli 5. Sınıf Öğretmenlerimizden Sayın Hayriye Şahin, Ayşe Koca ve Fatma Ecinni büyük gayretlerinin olduğu ve Hayriye Şahin’in başarıyı artırmak için hafta sonlarında takviye kurs vererek bu öğrencilerin başarısı sağlanmıştır. 5. Sınıf öğrencilerimizde %25 oranında başarı sağlanmış olup önümüzdeki yıl bu başarının daha da artacağına inanıyorum Öğretmen Arkadaşlarımın başarılarının devamını diliyor sizlerin de bu yemeğe katılarak bizleri onurlandırmanızdan dolayı çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü bayram Katsal ise öğrencileri tek tek tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.
Öğrenciler yemek sonrası Kadirli Spor’a transfer olan Fildişili futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından program sona erdi.    Menderes Özat-Efendi Erkayıran