23.ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

0
153

Osmaniye’nin en önemli kültür ve sosyal etkinliği olan 23.Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği etkinlikleri hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Samet Aybaba Futbol turnuvası ile başlayan etkinlikler satranç ve Kur’an-ı Kerim okuma yarışmaları ile devam etti.
Reşat Gürel Satranç Turnuvası Yapıldı
23. Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği etkinlikleri içerisinde yapılan Reşat Gürel Satranç Turnuvasına 43 çocuk katıldı. 12 yaş altı tek kategoride düzenlenen satranç turnuvasına katılan tüm sporculara turnuvaya ismi verilen Reşat Gürel’in son kitabı Satrançla Örülen Dünya isimli kitabı hediye edildi. Turnuvaya Zorkun’dan, çevre ilçelerden ve Kayseri’den satranç sever çocuklar katılarak bu heyecana ortak oldular.
Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması Zorkun Camiinde Yapıldı
23. Zorkun Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen kızlar ve erkekler Kur’an-ı Kerim Okuma yarışması, Zorkun Camii din görevlileri nezaretinde Zorkun Camiinde yapıldı. Kur’an okumayı bu yaz Kur’an kursunda öğrenerek yarışmaya katılanların heyecanlı olduğu gözlemlendi. Yarışmacılar Kur’an-ı Kerimi yüzüne okuma ve ezbere sure okuma şeklinde iki kategoride değerlendirildi.
Her iki yarışmada da dereceye girenlere ödülleri 23 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreninde verileceği belirtildi. 23.Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği etkinlikleri 22, 23 ve 24 Temmuz tarihlerinde yapılacak etkinliklerle tamamlanacak. Etkinliklerinin finalinde ise 24 Temmuz Pazar günü saat 12.30’da Rafet El Roman, ücretsiz halk konseri ile sevenleri ile buluşacak.