23.ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI

0
216

Kentimizin en önemli kültürel organizasyonu olan Osmaniye Zorkun Yaylası 23.Çocuk Şenliği spor müsabakaları ve yarışmalar açılış töreni Zorkun Yaylası Şenlik Tepe Mevkii’nde gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından dualarla başlayan programda Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı bir konser verdi.
Programda bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Belediyenin mücavir alana giren Zorkun Yaylası’ndaki sıkıntıların bir bir giderildiğini, 2 etap halinde tamamlanan su şebeke projesi ile Zorkun Yaylası’nda içme suyu sorununun çözüldüğünü bildirdi.Başkan Kara, yaz aylarını Zorkun Yaylası’nda geçiren vatandaşların rahat bir sezon geçirmeleri için belediye olarak her türlü önlemi aldıklarını söyledi.Başkan Kara Zorkun Yaylası Çocuk Şenliklerinin yirmi üç yıldır devam eden geleneksel bir kültür buluşması olduğunu vurgulayarak şenliği ilk defa hayata geçiren ve bugüne kadar bu konuda emek sarf eden herkese teşekkür etti.
Başkan Kara konuşmasında: “ Zorkun Yaylası Çocuk Şenliğimiz, Türk yaylacılık geleneğinin yaşatıldığı ve gelecek nesillere aktarıldığı en önemli kültürel faaliyetimizdir.Burada çocuklarımız için sportif müsabakalar ve yöresel yarışmalar yaparak onları ödüllendiriyoruz.Şenliğimize katılan her çocuğumuza hediyeler veriyoruz.Burası Osmaniyelilerin birlik ve beraberliğini sergilediği bir atmosferdir.İnşallah final günlerimiz olan 22-23 ve 24 Temmuz tarihlerinde Osmaniye Merkez, Düziçi, Kadirli , Toprakkale, Bahçe, Sumbas,Erzin, Dörtyol, Islahiye ve Ceyhan’dan tüm insanlarımızı bu şenliğe davet ediyoruz.” Dedi.
Başkan Kara, Diyarbakır’da şehit edilen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet dileyerek: “ Şehitlik şerbetini içen ana kuzularımızı buradan rahmet ve minnetle anıyorum. Allah, Türk Ordusu’nun yar ve yardımcısı olsun. Millet olarak askerimizin terörle mücadelesinde her zaman onların yanında olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu ülkenin insanları binyıldır kardeşçe yaşadı. Binlerce yıl daha kardeşçe yaşamak için birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstermek için şenliğimizin final günlerinde tüm hemşehrilerimizi Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği Tepesi’ne bekliyoruz. Şenliğimiz 24 Temmuzda 12.30’da yapılacak Rafet El Roman konseri ile sona erecektir” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yarışma ve spor müsabakalarının başlangıcı olan Samet Aybaba Futbol Turnuvası’nın başlangıç vuruşunu Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı. Turnuva kapsamında Belediye Yaz Spor Okulları ile A Takımı arasında oynanan açılış maçını Belediye Yaz Spor Okulları takımı 6-2 kazandı.
Programa İl Genel Meclis Başkanı Av. Selçuk Acar, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Fuat Kardaş ve Kadın Kolları Başkanı Sehavet Arslankurt ile çok sayıda vatandaş katıldı.