ZABITA VATANDAŞA HİZMETİN BİR NEFERİDİR

0
179

Belediye Başkanımız Dr. Ömer Tarhan, Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 185.Yıl Dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
‘Zabıta halkla birlikte kamu görevi yapan bir birimimizdir’ diyen Başkan Tarhan mesajında; “Belediye Zabıtası, sorumluk alanı içinde beldenin düzenini ve belde halkının sağlık, selamet, refah ve huzurunu, sağlamak ve korumakla; yükümlü özel bir kolluk gücüdür” dedi.
Tarhan, “Zabıta Teşkilatımız kamu düzenin korunması, yani toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla yürüttüğü önleyici faaliyetlerini zaman ve mekân gözetmeksizin yılın 365 günü 24 saat hizmet sunarak, zor şartlar altında yılmadan yerine getirmektedir. Bizler de yerel yöneticiler olarak Zabıta Teşkilatının vizyonunun gelişmesi ve istenilen düzeye ulaşması için çaba sarf ediyoruz. Hedefimiz zabıta teşkilatlarımızın hak ettikleri yere gelmelerini sağlamaktır” diye konuştu.
‘Halka hizmetin birer neferi olan zabıta teşkilatının değerli mensuplarının eğitimli, bilinçli yapıcı ve yönlendirici olarak çalışmaları gerektiğini’ hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, “Arkadaşlarımızın belediyeleri temsil etmeleri nedeniyle daha hassas ve dikkatli olmaları, sundukları tüm hizmetlerde insan unsurunu mutlaka göz önünde bulundurarak çalışmaları gerekmektedir. Bunun için vatandaşlarımızla bütünleşerek, el ele hareket ederek, onların sorunlarına birlikte çözüm aramayı, Zabıta teşkilatı olarak eğitici, öğretici ve yol gösterici olarak sorunlara ortak çözüm bulma anlayışıyla görev yapıyoruz” dedi.Başta Kadirlide ve ülkemizde halkın huzuru, refahı ve sağlığı için görev yapan tüm zabıta teşkilatının değerli üyelerinin 185.Kuruluş Yıldönümünü kutlar, saygılar sunarım.