“YOL O’NUN” KONFERANSI VE GAZZE KONULU SERGİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0
364

Osmaniye’de Cihannüma Derneğinin organizesinde “Kudüs’ü Savunmak Anadolu’yu Savunmaktır.” Konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Cihannüma Derneği il temsilcisi Bünyamin Dağ’ın açılış konuşması yaptığı programa,STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar yoğun katılım sağladı .

Cihannüma Derneği tarafından düzenlenen Yol O´nun konferansları çerçevesinde İsrail zulmünün gün gittikçe arttığı ´Filistin ve Kudüs´ konuşuldu. Konferansa Beytülmakdis Derneği Başkanı ve Cihannüma Derneği Genel Başkan Danışmanı Avukat Fevzi Konaç konuşmacı olarak katıldı..

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda verilen konferansa ilgi yoğun oldu.

Konferansta konuşan Konaç, Kudüs´ün tarihini ve fethini, ecdadımızın Kudüs´e bakışını ve Mescid-i Aksa´ya hizmetlerini anlattı. Konaç, 13 asır boyunca Kudüs´ün ilk fatihi Hz. Ömer´den Sultan ll. Abdülhamid Han´a kadar, ecdadımızın, Kudüs´e ve Mescid-i Aksaya hizmet ettiğini, Kudüs´ün tam 401 yıl Türk hakimiyetinde olduğunu ve bizler için çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Kudüs´le ilgili slaytlar eşliğinde gerçekleştirilen konferansa, ” Kudüs´ü Savunmak Anadolu´yu Savunmaktır” sözleri damga vurdu.

Konferans sonunda Konuşmacı Fevzi Konaç’a Kudüs ve Türk Bayrağını içeren bir tablo hediye edildi.

Ayrıca solonda İsrail’in Filistin’de uluslararası hukuka ve vicdani değerlere aykırı olarak uyguladığı zulme ve soykırıma dikkat çekmek için “Filistin” konulu fotoğraf sergisi yer aldı.