“YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KADİRLİ VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN”

0
105

Kadirli’de eğitim öğretim alanında faaliyet gösteren Aktif A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Turhal, yeni eğitim öğretim yılının Kadirli ve ülkemize hayırlı olması dileğinde bulundu.
Turhal, Fem Dersanelerinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla birlikte düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında 2 bin 500 öğrenci ile girdiklerini belirterek, her yıl 500 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade etti.
12 yılda yaklaşık 7 bin  öğrencinin mezun olduğunu ve üniversiteyi bitirerek meslek sahibi olduğuna dikkat çeken Turhal, “Kadirli’de, Fem Dersanesi, Serhat Koleji ve diğer eğitim kurumlarımız ile hizmet vermekteyiz. Her yıl başarımızı arttırarak devam ediyoruz. Bu yıl 316 öğrencimiz üniversiteyi kazandı. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı istatistiki bilgiye göre bu yıl Türkiye genelinde ilk 100’e girdik. Öğrencilerimizin aldığı başarıda büyük emeği geçen değerli öğretmenlerimizin yoğun çabası ve gayreti ile 97’nci sıradayız. Kuracağımız yeni dernek ile mezun olan arkadaşlarımızın geri dönüşümünü sağlayacağız. Yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Kadirlimize hayırlı olmasının diliyorum.”dedi.
Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ise eğitim öğretim alanında karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak yapılan toplantıyı düzenleyen Aktif A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Turhal’a teşekkür ederek, basın camiası olarak eğitime her zaman destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini kaydetti.
Hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona eren toplantı sonunda Aktif A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Turhal, basın çalışanları ile birlikte Türkiye’nin herhangi bir güzel şehrine gezi düzenlemek istediklerini belirterek, eğitime verdiği katkı ve destekten dolayı gazetecilere teşekkür etti.                                                  Menderes Özat- Efendi Erkayıran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz