VALİ YILMAZ, KARDEŞ SPORCULARI MAKAMINDA KABUL ETTİ

0
181
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Antalya'da düzenlenen Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası Büyükler kategorisinde Türkiye birincisi olan Aybüke Kılınç ve Yıldızlar Kategorisinde Türkiye birincisi olan Turan Kılınç kardeşleri makamında kabul etti. Ziyaret sırasında sporcularımız Aybüke Kılınç ve Turan Kılınç Vali Yılmaz’a forma hediye ettiler.
    Ziyaret sırasında dereceleri konusunda bilgi veren Sporcumuz Aybüke Kılınç, Türkiye şampiyonlukları, Avrupa kupası şampiyonluk ve dereceleri, dünya kupası şampiyonluk ve dereceleri olduğunu ifade ederek; Kasım 2022'de yapılan Büyükler Kick Boks Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa 3.'sü, Mart 2023 Avusturya'da yapılan Dünya Kupası'nda 2.si, Mart 2023 Hollanda'da yapılan Avrupa Kupası'nda 1.si, Temmuz 2023 Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda 1.'si ve Temmuz 2023 Hırvatistan'da yapılan Avrupa Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası'nda 1.'si olduğunu söyledi. Aybüke Kılınç son olarak Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası Büyükler kategorisinde birinci olduğunu kaydetti.
     Sporcumuz Turan Kılıç ise Dünya Kupası 3.sü ve Avrupa 2.si., 2023 Türkiye Şampiyonu, 2023 Mayıs Dünya Kupası 3.sü ve 2023 Ağustos Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda Avrupa 2.si olduğunu ifade ederek Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası Yıldızlar kategorisinde birinci olduğunu belirtti.
    Sporcularımızı başarılarından dolayı kutlayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, sporcularımızın başarısının İlimiz için gurur verici olduğunu belirterek  “Sporcularımızın başarısı hepimizi gururlandırdı. Önümüzdeki müsabakalarda yeni başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”diye konuştu.