VALİ YILMAZ, BAHÇE’DE YERİNDE DÖNÜŞÜM İNŞAATINI İNCELEDİ

0
239

Osmaniye Valisi  Dr. Erdinç Yılmaz, Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında Bahçe İlçemizde Cumhuriyet Mahallesinde yapımı devam eden binanın inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk de yer aldı.

Ziyaret sırasında Vali Yılmaz’a bilgi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, “İlimizde Yerinde Dönüşüm projesi kapsamında, e-Devlet sistemi üzerinden yapılan ön başvuru sayısı; 5.863 Konut ve 977 adet İşyeri olmak üzere toplam 6.840’dır. İlimizde yapı ruhsatı ve inşaat izni alınan yapı sayısı 45 olup başvurular devam etmektedir. Bahçe ilçesinde Cumhuriyet Mahallesinde bulunan ve şu an ziyaret edilen inşaat zemin artı bir katlı 199 m2 alana sahip olup, İlimizde Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında inşasına başlanılan ikinci yapıdır.”dedi.

Vali Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bahçe İlçemizde Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan binada incelemelerde bulunduk. Yerinde dönüşümü gerçekleştiren hemşehrimize teşekkür ediyorum, çok da hızlı başlamış, bitirmek üzere. Bütün hemşehrilerimizin Yerinde Dönüşümden yararlanmasının, bu projenin bir an evvel hayata geçirilmesinin Osmaniye’miz adına, bütün İlçelerimiz adına, hemşehrilerimiz adına çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu fırsatı iyi değerlendirmelerini istiyorum. Burada yapacakları yerinde dönüşümde 1 daire için 750.000 hibe, 3 daireye kadar da her ayrı daire için 750.000 olmak üzere kredi verilmektedir. Kredinin koşulları da aslında hibe gibidir. Bu imkanı hemşehrilerimiz değerlendirsin. Osmaniye’mizin toparlanması anlamında da hızla harekete geçip bitmesi çok önemli. Osmaniye’mizde, İlçelerimizde başladı. Hemşehrilerimizin daha hızlı davranıp başlamalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yerinde dönüşümü gerçekleştiren hemşehrimizi de tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

        Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında inşaatı gerçekleştiren Yasin Arık ise, “Allah razı olsun Devletimizden, böyle bir imkan tanıdı bize. Sayın Başkanımdan, sizlerden, müdürlerimizden hepinizden Allah razı olsun. Çok güzel bir imkan, faydalanmasını isterim herkesin.”diye konuştu.

Kaynak : Osmaniye Valiliği