VALİ CERRAH HORTUMDA EVLERİ YIKILAN KÖYLÜLERİ YENİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

0
161

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, geçen yıl Kadirli ilçesinde meydana gelen hortumda evi yıkılan köylüleri ziyaret etti.
Cerrah, yaklaşık bir yıl önce hortumda evleri yıkılan 3 aileye yaptırılarak verilen evleri ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.
Vali Cerrah, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin her zaman vatandaşlarına sahip çıktığını belirterek, böyle bir afetin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
Hortumdan zarar gören 3 evin maliyetinin 100 Bin lira olduğunu hatırlatan Cerrah, “Kadirli’de ilk defa meydana gelen böyle bir hortum hepimizi derinden üzmüştür. Can kaybının yaşanmaması en büyük sevincimiz olurken mal kaybının ise kısa sürede yapılması sevindirici bir durumdur. Devletin bir memuru olarak insanların mutlu olmasına çok sevindim. Gördüm ki vatandaşımızın yüzü gülüyor ve çok mutlu olmuşlar. Onları bu mutluluğu beni de çok mutlu etti. Devlet olarak vatandaşımızın yanındayız. Bundan sonrada yanlarında olacağız”dedi.
Yeni evine kavuşan Ahmet Haytaoğlu, Ali Haytaoğlu ve Kadir Hayta isimli vatandaşlar ise devletin kendilerine sahip çıkmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, “Devletimizden Allah Razı olsun. Allah böyle bir afet kimseye göstermesin. Verilmiş sadakamız varmış. Ne mutlu bizlere ki böyle büyük bir devletin bayrağı altında yaşıyoruz.”şeklinde konuştu.
Sofular Köyü İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek okul müdürü Adem Gök’ten bilgi alan Vali Cerrah, 8 derslikli okulun bahçesine 12 derslikli bir okulun daha yapılması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.
Şenmar AVM’nin şube açılışını yapan Cerrah, yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ndeki incelemesinin ardından Devlet Hastanesini de ziyaret etti.
Başhekim Dr. Atıl Kalecik’ten bilgi aldıktan sonra Kadirli Kaymakamlığı ve Kadirli Kanal 80 Televizyonu ziyaret eden Vali Cerrah Kadirli’den ayrıldı.
Vali Cerrah’ın incelemelerine Kadirli Kaymakamı Abdul Rauf Ulusoy, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Said Çalışkan, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Bozgedik, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Özel İdare Müdürü İsmail Erdal Tanrıverdi, bazı daire amirleri ile birlikte İl Genel meclis üyesi Neşat Narcıoğlu ve Recep Kocaboğa katıldı.        Efendi Erkayıran-Menderes Özat