ÜSTÜN F1 KARPUZ İLE KABAK TADINA SON

0
606

Kadirli’de yeni nesil Üstün F1 adlı karpuza çiftçilerin talebinin arttığı ve tüketicilerden yoğun rağbet gördüğü bildirildi.
Kadirli Karpuz pazarı çamlı kahvede sabah kahvaltısında çiftçilere ve vatandaşlara Üstün F1 karpuzun tanıtımını yapan Üretici firma Yüksel Tohumculuk Şirketi Ürün Geliştirme Akdeniz Sorumlusu Mustafa Kutevu yeni nesil karpuzun tanıtımını yaptı.
Tanıtım toplantısına tarlasında Üstün F1 karpuzunu tercih eden Tekeli Köyü Muhtarı Mehmet Uçaroğlu, Karpuz üreticisi Bebek Güler, Lider Tarım Yetkilisi Adnan Özbolat, çiftçiler ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Toplantıda vatandaşlara karpuz ikram eden Yüksel Tohumculuk Şirketi Ürün Geliştirme Akdeniz Sorumlusu Mustafa Kutevu, Aşılı karpuzda son zamanlarda tat problemi olmasından kaynaklanan tüketim azlığını Üstün F1 Karpuz ortadan kalkacak diyerek şöyle konuştu;
Yüzde yüz yerli firma olan Yüksel Tohumculuk tarafından Üstün F1 adlı karpuzun Kadirli’de geçtiğimiz yıl deneme amaçlı ekilmişti. Geçen yıl elde ettiğimiz kalite sayesinde çiftçilerimiz Üstün F1 tohumunu tercih etti. Kadirli’de üstün F1 karpuz ekimini yapan çiftçilerimiz dönüme 11 ton ürün elde etti. Çiftçimiz hem kazandı hemde tüketicilerin damak tadına uygun karpuzu üreterek lezzet bakımından tüketimi azalan karpuzun yeniden eski günlerine dönmesini sağladı ve sağlayacaktır da.”
Standart meyve yapısından dolayı üstün F1 karpuzun tüketiciler tarafından pazarda tercih sebebi olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;
Üstün F1 karpuzun en büyük özelliği uzun  süre iç özelliğini bozmadan kalıyor. Tevekleri güçlü ve dayanıklı. En büyük özelliği orijinal karpuz ve Raf ömrü uzun olması ver son yıllarda tat problemi nedeniyle tüketim azlığını ortadan kaldıracak kalitesi ve tadıyla raflarda yerini aldı. Güneşe dayanıklı olup kabukta yanma sararma gibi bozukluklar olmuyor. 7–11 kilo arasında değişen standart yapısı ve lezzeti ile Üstün F1 karpuza talep her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.
Üstün F1 karpuzu eken Tekeli köyü Muhtarı Mehmet Uçaroğlu ise F1 karpuzun veriminden ve tadından çok memnun olduğunu pazarlama konusunda da sıkıntı yaşamadığını söyledi.