TÜRK MİLLETİ KAN AĞLIYOR

0
209

Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu yaptığı açıklamada şehit haberleriyle Türk milletinin kan ağladığını söyledi.
Türkoğlu yaptığı açıklamada;
Yine yüreklerimiz yandı, Eli kanlı terör örgütü PKK tarafından dün Osmaniye’de bir şehit bir yaralı, bugün Hakkâri’de on bir şehit dokuz yaralı, Bu saldırıları şiddetle kınıyorum. Bu nereye kadar devam edecek 12 Haziran seçimlerinde sonra her gün PKK terör örgütü tarafından yeni saldırılar yapılıyor, şehitler veriyoruz. Türk Milletinin yüreği yanıyor.
Açılım diye diye PKK terör örgütüne her türlü tavizi veren AKP iktidarı bunun hesabını vermelidir. Kürt sorunu diyerek açılımlar yaparak, tavizler vererek, batıya yaranmaya çalışanlar aklını başına almalıdır. Asker, Polis ve diğer Kamu görevlileri saldırıya uğruyor. Mevcut Hükümet tarafından, Bıçak kemiğe dayandı sözleri ile geçiştirilemez. PKK lı teröristleri bu kadar cesaretlendiren, onlara bu kadar hak tanıyan bu günkü AKP iktidarıdır. Terör çirkin yüzünü gösteriyor, Çatışmasız, huzur içinde geçen bir gün, saat var mıdır?
Artık buna son verilmelidir. PKK’nın siyasi uzantılarının devlete kafa tutması durdurulmalıdır. Hükümet mübarek ramazan ayında kan dökmek istemiyoruz diyerek terörü çözeceğiz diyor. Bu doğru değildir. Gelin de bu saldırıları nasıl demokrasi ile çözecekseniz görelim.
2002 senesinde durma noktasına gelen terör, bu gün içinden çıkılmaz konuma gelmiştir. Bütün bunların tek sorumlusu vardır. o da 3 dönemden beri tek başına hükümet olan AKP iktidarıdır. Artık AKP hükümeti ne yapacaksa yapmalı anaların ağlamasını, babaların feryadını kesmelidir. Millet umudunu keserse ne olacağını kimse bilemez. Türk Milleti büyük millettir hainlere cevabı nasıl vereceğini çok iyi bilir. Bu Milletin sabrı ile uğraşmasınlar, sabrını denemesinler.
Bu duygu ve düşüncelerimle Milletimize başsağlığı şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.