TOPLUM DESTEKLİ POLİS’TEN ÖNEMLİ UYARILAR

0
167

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polisler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.
Emniyet yetkilileri, Kurban Bayramı öncesi artan alışveriş yoğunluğu nedeniyle Toplum destekli Polis ve diğer birimlerdeki ekiplerin, özellikle hayvan pazarlarında, satıcılar ve alıcı vatandaşları sahte para konusunda uyarmak için çalışma başlattı.
Satıcılarla tek tek görüşen ekipler, her bayram öncesi piyasalarda hareketlilik yaşandığını ve bu nedenle para alışverişinin arttığını belirterek, bunu fırsat bilen kötü niyetli kişilerin de piyasaya sahte para sürebileceğini söyledi.
Satıcılara, broşür dağıtarak çok dikkatli olmasını isteyen Topum Destekli Polisler, sahte parayı veren kişinin eşkalinin unutulmamasını mümkünse şahsın oyalanarak 155 Polis İmdat hattının aranmasını istediler.
Ekipler ayrıca, küçük miktardaki bir sahte parayı veren kişinin bile yakalanmasının büyük bir suç örgütünü ortaya çıkartabileceğini dikkati çekerek, hayvan satıcılarından ihbarlarla kendilerine yardımcı olmalarının büyük önem taşıdığını kaydetti.
Kurbanlık satıcıları ise kendilerine önemli uyarıda bulunan emniyet çalışanlarına teşekkür ederek, bu tür uyarıların dikkate alınmasında her zaman fayda olacağını ifade ettiler.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran