Toplam 3 milyon 295 bin TL ödenek ayrıldı

0
124

Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Temmuz Ayı’nda yapılan olağanüstü toplantı hakkında bilgi verdi.
Acar, 11, 12 Nisan ve 12 Haziran tarihlerinde gerçekleşen su baskınları ve sellerle oluşan yol bozulmalarına karşı olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdiklerini, bu toplantılarda merkez ilçe ve ilçelere önemli miktarda ödenek ayırdıklarını söyledi.
Osmaniye İl Genel meclisinin Temmuz ayı toplantısının yapıldığını belirten Acar, meclisin olağanüstü olarak toplandığını hatırlattı. “Nisan, Mayıs ve Haziran Ayları’nda yağan aşırı yağmur nedeniyle bazı köy yolları ile ilçe yollarında hasar meydana geldi” diyerek sözlerine başlayan Acar “Bu oluşan hasarları gidermek için 18 Temmuz 2011 tarihinde İl Genel Meclisi’nde olağan üstü toplantı yaptı. Bu toplantıda aldığımız kararların gerekli görülen kısımları basın aracılığı ile ilan edildi. 11 Nisan ve 12 Nisan’da ve ayrıca 12 Haziran’da aşırı olmak üzere üç farklı tarihte ilimiz ve ilçelerimizde şiddetli yağış meydana geldi. Bundan dolayı Osmaniye İl Özel İdaresi olarak 2011 Yatırım Programı’nı yeniden düzenledik. Acil ihtiyaçları öne çıkardık. Merkez ilçede Kesmeburun, Bahçe Köyü, Hemite ve Karacalar Köyü’nde yolları yapacağız. Akabinde Karakışla-Kumarlı, Tepekışla-Enişdibi’nde onarım ve asfalt programlarını kapsama aldık. Serinova ve Sakarcalık Köy içinde planlama yaptık.” Dedi.
Bakım ve onarım ve yapım masrafları için önemli miktarlarda ödenek ayırdıklarını belirten Acar “Sadece merkez ilçe için ayırdığımız ödenek 500 bin TL’yi buldu. Selden çok fazla etkilendiği için Bahçe’ye 500 bin TL para ayırdık. Düziçi için 455 bin TL, Hasanbeyli için 80 bin TL, Kadrili için 600 bin TL ve Sumbas için 150 bin TL, Toprakkale için 70 bin TL ödenek ayırdık. Toplamda 3 milyon 295 bin TL’lik bir ödeneği ayırmış bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.