Sumbas’ta Türk Eğitim Sen'den eğitime önemli katkı

0
175

Sumbas’ta atıl vaziyette bulunan bir okulun lojmanı Türk eğitim Sen temsilciliğinin katkısıyla anaokula dönüştürüldü.
Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde bulunan ve yıllardır kullanılmayarak atıl vaziyette bulunan okul lojmanı Türk Eğitim-Sen Sumbas Temsilciliğince bakım onarımdan geçirilerek, anasınıfı açılması sağlandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık, okul ziyaretinde yaptığı konuşmada, yerleşim itibariyle normal bir köy nüfusuna sahip olan yerleşim yerinde, 1. Kademe öğrencilerin eğitim gördüğünü belirterek, 2. Kademe öğrencilerinin ise Çiçeklidere Köyü Merkezinde bulunan Aşağı Çiçeklidere İlköğretim Okuluna taşındığını ifade etti.
Kırpık, okul öncesi öğrencilerin taşınmasında zorluklar yaşandığını ve Türk Eğitim-Sen temsilciliğinin talebi üzerine atıl vaziyetteki okul lojmanının tamir edildiğini hatıaltarak, şunları kaydetti:
“Türk Eğitim Sen temsilciliğinden Anasınıfı için ihtiyaç olan malzemeleri de temin etmek suretiyle eğitime destek sağlamak istedikleri yönde talep geldi. Bizde bu talebi uygun gördük. Bunun üzerine sendika kullanılmayan lojmanın her türlü bakım ve onarımını sağlayarak, malzemeleri ile birlikte teslim ettiler. Bu şekilde anasınıfı açılmış oldu. Şu anda 15 civarında yavrumuz burada eğitim görüyorlar. Bu katkılarından dolayı sendika yetkililerine ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bunun diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını diliyorum”
Türk Eğitim-Sen Sumbas Temsilcisi Caner Eker de sendika olarak eğitime böyle bir katkıyı sağlamaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Sendika temsilciliğimizin imkanları çerçevesinde eğitim camiasına böyle bir katkıyı sağlamaktan mutluyuz. Yaklaşık 5 bin lira civarında bir masrafla Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesine anasınıfı kazandırılması bizleri ve üyelerimizi mutlu etmiştir. Bunun diğer sendikalara örnek olmasını temenni ediyorum. Bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz”dedi.
Ziyarete Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Akdağ ile birlikte bir kısım öğretmenler katıldı.                                                                                 Menderes ÖZAT