SUMBAS'TA NÜFUS VE KONUT ARAŞTIRMASI

0
145

Sumbas İlçesinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından “2011 Konut ve Nüfus Araştırması”na başlandığı bildirildi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hatay Bölge Müdürlüğünce Osmaniye genelinde başlatılan “2011 Nüfus ve Konut Araştırması” çerçevesinde Sumbas İlçesinde de yaklaşık 3 yüz 30 civarındaki örnek konutta çalışmalara başlanıldığı bildirildi.
Türkiye İstatistik Kurumu temsilcisi Aysel Kara, Bölge Müdürlüğümüzce kamuoyuna yapılan açıklamada da belirtildiği üzere,
Önemli bir maddi kaynak ve manevi çaba gerektiren bu araştırmanın başarısı vatandaşlarımızın vereceği doğru ve güvenilir bilgilere bağlıdır. Araştırmanın sağlıklı olarak yapılabilmesi ancak, konut ve binanın nitelikleri ile hane halkına ilişkin sorulara eksiksiz ve doğru cevap verilmesi ile mümkündür. Dedi.
Kara; söz konusu araştırma kapsamında, Sumbas İlçesi Döğenli ve Karaömerli Mahallesi ile Alibeyli Beldesi Kalfa Mahallesinde yaklaşık 3 yüz otuz hanede 2 görevli arkadaşımız resmi tanıtım kartı veya görevlendirme belgesiyle hanelerimizi hafta içi veya hafta sonu ziyaret edecekler, hanede bulunan kişilerden alınacak cevapları dizüstü bilgisayara veya soru kâğıdına kaydedeceklerdir. Bu ziyaret, gündüz ulaşılamaması durumunda akşam saatlerinde de gerçekleştirilebilecektir. Araştırma kapsamında örneğimize çıkan hanelerimizin görevli personelimize gereken kolaylığı göstermelerini talep ediyoruz.
Ayrıca Belediyelerimizin ve Mahalle Muhtarlarımızın da büyük yardımlarına ihtiyacımız olacak. Kendilerinden görevli arkadaşlarımıza bu konuda yardımcı olmalarını hassaten istirham ediyorum. Dedi.                                                  Menderes ÖZAT