SUMBAS'TA DAR GELİRLİ AİLELERE RAMAZAN YARDIMI

0
108

 
Sumbas İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca dar gelirli ailelere Ramazan yardımına başlandığı bildirildi.
Kaymakam Orhan Aktürk, Ramazan ayında muhtaç vatandaşların ihtiyaçları için vakıf mütevelli heyetinin kararı ile şehit aileleri ve gazilerle birlikte 150 aileye gıda yardımı ve 160 aileye 100’er lira nakdi yardım  dağıtımına başlandığını söyledi.
Aktürk, nakdi yardımların yapılmasında, kronik hastalığı olanlar ile tedavi için ilçe dışındaki tedavi kurumlarına gitmesi gerekenlere öncelik verildiğini, nakdi yardımların banka aracılığıyla, gıda yardımlarının ise bizzat ailelere teslim edildiğini anımsatarak, Sosyal Devlet olma gereği yardımların devam edeceğini ve Ramazan ayında yapılan bu tür bir yardımın muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.
Yardımı alan vatandaşlar ise, vakfın maddi ve hem manevi yardımının çok büyük bir destek olduğunu belirterek, “Devletimizin yanımızda olduğunu hissediyoruz. Yardımlarından dolayı devletimize sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Sumbas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, bu yıl Ramazan ayına mahsus yapılacak yardım miktarının toplam 26 Bin 300 lira olduğunu kaydetti.                                                      Menderes ÖZAT