Sumbas Eğitim Bir-Sen üyeleri yemekte buluştu

0
103

Eğitim Bir-Sen Sumbas Temsilciliği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sendika üyeleri ile ailelerini yemekte buluşturdu.
Kadirli Şenmar AVM’de verilen yemeğe Sumbas Kaymakamı Fikret Dağ, Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık, Eğitim Bir-Sen Kadirli Şube Başkanı Mustafa Demirci katıldı.
Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Osman Avcıoğlu, açılış konuşmasında, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla üyelerin birbirleri ile kaynaşmalarını sağlama adına böyle bir programı düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, katılanlara teşekkür etti.
Avcıoğlu, Eğitim Bir Sen’in değerler üzerinden sendikacılık yaptığını anlatarak, şöyle konuştu:
“Üyelerimizin özlük haklarının yanında değerlerini de savunuyoruz. Türkiye’nin en hızlı büyüyen sendikası olma niteliğiyle üye sayımız 195 binlere ulaştı.. Türkiye’nin genel yetkili sendikası olduk. Değer merkezli, çözüm odaklı, özlük ve özgürlük temelli, sadece tenkit eden değil, teklif de üretebilen bir yaklaşımla hak arama mücadelesi yapıyoruz. Davetimizi kabul ederek aramızda misafir olarak bulunan İlçe Kaymakamı Fikret Dağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık’a da ayrıca teşekkür ediyorum”
Eğitim Bir-Sen Kadirli Şube Başkanı Mustafa Demirci konuşmasında, “Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Meşru haklar ile yasal haklar arasındaki makası daraltmak için mücadele veren Eğitim Bir-Sen, özgürlüklerin genişlediği oranda, ekmeğin de büyüyeceğine inanmaktadır. Bunun için biz kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yapıyoruz. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiriyoruz. Böyle bir programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık ta öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak başarılar diledi.
İlçe Kaymakamı Fikret Dağ ise tüm eğitim adına emeği geçen öğretmenlerin gününü kutlayarak başladığı konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaptı.
Dağ, eğitimin sorunlarını çözmek için hep birlikte çaba sarf edeceklerini hatırlatarak,      “Bunun için önümüzde önemli fırsatlar var. Avrupa Birliği fonlarından yararlanmak için projeler üretmemiz gerekiyor. Bu projelerin üretilmesinde tüm öğretmenlerimizin katkısını bekliyorum. Yapılacak projelerin hayata geçirilmesiyle, Sumbas’ta eğitimin fiziki eksikliklerinin ortadan kalkacağına inanıyorum”dedi.
Kaymakam Dağ, eğitimcilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirttiği konuşmasının sonunda onlara başarılar dileyerek, her zaman öğretmenlerin yanında olduklarını kaydetti.
Menderes ÖZAT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz