SEVGİ DERNEĞİNİN SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

0
136

Sevgi Derneğinin pazartesi seminerleri büyük ilgi görüyor. Herkesimden vatandaşların katıldığı seminerin bu haftaki konusu “Kur’anın anlamıyla buluşma noktasında ihlas ve riya” idi.
Konuşmacı ise Kadirli’de bir dönem öğretmen olarak görev yapan Kozan Milli eğitim Şube Müdürü Özalp KUNT idi.
Ayet ve hadisler ışığında İhlas ve riya konusunu sinevizyon sunumu ile anlatan Özalp KUNT, İhlas, insanın yaptığı tüm amelleri (namaz kılmadan, zikir çekmeye, sadaka vermeden bir çocuğun başını okşamaya … dek) Allah rızasını kazanmak için yapmasıdır.  Riya, yapılan bir iş, ibadet, hareketin Allah rızasını kazanmak dışında (menfaat, gösteriş… için) yapılmasıdır diyerek İhlasın  ibadetlerin ruhu olduğunu açıkladı.
Riya, gizli şirktir diyen KUNT  şirk ise ebedi cehennemliklerin en büyük vasfıdır. Riya, kara gecede, kara taş üzerindeki kara karıncanın ayak şamatasından daha gizli, daha zor fark edilebilen şeytani bir hastalıktır. Dedi.
Kalabalık bir topluluğun katıldığı seminer sonunda konuşan Sevgi derneği başkanı İbrahim Ethem KUNDAKCI Kritik analitik düşünce sistemi, helal ve sağlıklı gıda, kuranın anlamıyla buluşma gibi konularda her hafta değişik bir konuşmacının dernekte seminer vereceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.