ŞEHİT AİLERİ VE GASZİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

0
127

Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, beraberinde dernek üyesi şehit aileleri ve gazilerle birlikte geçen hafta hain saldırıda şehit olan polis Memuru Gökhan Büyükarslan’ın ailesini ziyaret etti.

İlçe Emniyet Müdürü andaç Çelebi’nin de katıldığı ziyarette konuşan Işıkbol, cenaze esnasında Adana’da hastanede olmasından dolayı gelemediğini belirterek, şehit babası Hamza Büyükarslan ile birlikte diğer aile fertlerine başsağlığı diledi.

Şehit Gökhan Büyükarslan ile Kadirli’den şehit sayısının 61 olduğunu anımsatan ışıkbol, şunları kaydetti:

“Son şehidimiz Gökhan Büyükarslan’ın cenaze merasiminde Adana’da hastanedeydim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Yine aynı duyarsızlık devam etmiş. Etraftaki esnaflar son görevleri olan şehidimizin cenaze namazına katılmamışlar.

Bizde böylesine üzerimize ölü toprağını serpildi deriz. Devlete karşı başkaldıran iki terörist öldüğü zaman ilçelerini kepenk kapatıyor. Yoluna dizilip ağıtlar söyleyerek saç baş yoluyorlar.

Şehit aileleri olarak şehidimizin ailesine Türkiye ziyaretinde bulunduk.

Şehidimizin eşinin kucağında 8 aylık bebeğiyle dineliyordu. Gözlerime hakim olamadım. Ateş düştüğü yeri yakar. Boş keseden atmak kolay laf ile pilav pişmez.

Askerimiz, polisimiz sırtındaki elbiseleri, onların her an bu vatan ve bu bayrak için can vermeye hazır olduklarını anlını taşın. Teröristlerin yanına bir yasanın çıkacağını inanmıyorum. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak diyenlerin sözlerine inanmak istiyorum. Ülkemiz için şehitler elbet verilecek. Ne Mutlu Türküm Diyene”dedi.

Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından şehit ailesine gıda yardımında bulunulması ile ziyaret sona ererken, şehit Polis Memuru Gökhan Büyükarslan’ın ailesi, cenaze öncesi ve sonrasında acılarının paylaşan herkese teşekkür ettiler.                                         Efendi Erkayıran-Menderes Özat