SARICABEY ZEYTİNYAĞI FABRİKASI SEZONA HAZIR

0
274

Kadirli Organize Sanayi Bölgesi’ne 3 yıl önce kurulan Sarıcabey Zeytinyağı Fabrikasının sezona hazır olduğu bildirildi.
Sarıcabey Zeytinyağı Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sarıca, yaptığı açıklamada, 1 Ekim 2011 tarihi itibarıyla açılacak olan zeytin sezonuna personel ve ekipmanları ile hazır olduğunu söyledi.
Sarıca, her yıl artan zeytin dikimi ile Kadirli’nin Türkiye’nin en önemli zeytin merkezi haline geleceğini anımsatarak, şunları kaydetti:
“Bu yıl diğer yıllara oranla zeytin üretiminin fazla olacağını tahmin ediyoruz. Zeytincilik yörede hızla gelişiyor. Sürekli olarak artan zeytin yetiştiriciliği, geleceğe de güvenle bakmamızı sağlıyor. Hatta Türkiye zeytin rezervinin en çok olduğu Bursa’nın zeytinine karşı Allah izin verirse en büyük rakip olacağız. Zeytinyağı üretiminin yanı sıra sofralık tüketim için salamuraya da başladık. İnşallah yaklaşık bir ay sonra başlaması düşünülen zeytin sezonuna personelimiz ile hazırız. Bu arada Sarıcabey Zeytinyağı fabrikası olarak bu yıl ilk defa çiftçimizin isteği doğrultusunda bahçesinde zeytini toplayıp evine teslim hizmetini de sunacağız”
Salih Sarıca, deneyimli ve çalışkan personeli ile Sarıcabey Zeytinyağı’nı Türkiye’nin en önemli markası haline getireceklerini ifade etti.   Menderes Özat-Efendi Erkayıran