REKORTMEN ELİF'İN ''APAÇİ'' KEYFİ

0
1207

Kadirli’de yaşayan ve 72.6 santimlik boyluyla ”Dünyanın en kısa kadını” olarak Guinness rekorlar kitabına giren 23 yaşında, 7 kilo ağırlığındaki Elif Kocaman’ın ”Apaçi” müziği ile dansı büyük ilgi gördü.
Kadirli’de, sevimliliği ve neşeli görüntüsüyle herkesin ilgi odağı olan küçük Elif, Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile okuma yazma kursuna gittiği Kadirli İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinliğe katıldı.
7’den 70’e herkes tarafından büyük ilgi gören Elif, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ve diğer protokol üyelerinin yanında yerini aldı.
Bir süre sonra ilköğretim okulu öğrencilerinin ”Apaçi” müziği eşliğinde dans ettiği esnada protokoldeki yerinden kalkarak öğrencilerin arasına katılan Elif, dakikalarda alkışlandı.
Yaşadığı küçük ilçede sokakta yürürken herkesin birlikte fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştığı, kucaklarına alıp havaya kaldırdığı, sevgi gösterilerinde bulunduğu Elif Kocaman, ilgiden memnun olduğunu herkes tarafından sevilmesinin, tanınmanın ve meşhur olmanın keyfini çıkardığını söyledi.
Elif Kocaman, ”Guinness rekorlar kitabına girmemle birlikte hayatım değişti. Önceden kısa boyuma üzülürken şimdi bununla mutlu oluyorum. Türkiye’nin ve Kadirli’nin ismini dünyada duyurmak benim için ayrı bir mutluluk. Sevilmek kadar güzel bir şey yok” dedi.
Guinness rekorlar kitabına girmesinin kendisine maddi bir katkı sağlamadığını belirten Elif Kocaman, ancak, bu rekorun kendisine getirdiği manevi katkısının parayla bile ölçülemeyecek kadar güzel olduğunu söyledi.
Kadirli Kaymakamı Abdul Rauf Ulusoy ise, Elif Kocaman’ın ilçenin sembolü haline geldiğini belirterek, ”İlçemizi tüm dünyaya tanıtan Elif, hepimizin hiç büyümeyen çocuğu olarak kalacak. Onun Halk Eğitim Merkezi sınavına katılarak okur yazarlık belgesi alması bizleri mutlu edecek. Bundan sonra da her zaman yanında olacağız” dedi.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz