RASİM ÜNAL’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

0
174

Kadirli’de, yeni eğitim ve öğretim yılının açılması nedeniyle Rasim Ünal İlköğretim Okulunda program düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, öğretmenler adına Canan Berber’in konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, başarıya ulaşmanın tek yolunun düzenli, sistemli ve gayretli bir çalışmayla olduğunu söyledi.
Canbolat, öğretmenlerin ve velilerin öğrencilere karşı hoşgörülü ve anlayışlı olmasını isteyerek, şöyle konuştu:
“Bugün bizim için çok önemlidir. Bugün okullarımızın açıldığı, çocuklarımızın okul bahçelerinde özgürce oynamak için heyecanla bekledikleri gündür. Her başlangıç yeni bir umuttur. Okullarımız bir ulusun yeniden doğuşunun ve şahlanışının en önemli kilometre taşlarından birisidir. Öğrencilerimizi ve halkımızı aydınlatarak Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı kalmanın ve Cumhuriyetimizi koruyup yüceltmen onuru ile bu yılda eğitime başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da başarılara hep birlikte imza atacağımıza inanıyorum. Bu duygular içinde yeni öğretim yılınızın başarılarla dolu geçmesini dilerim.”
Okul Müdürü Ahmet Kütükoğlu’nun konuşması, okula yeni başlayan öğrencilerin çiçeklerle karşılanması, öğrencilerin şiir okuması, skeç ve halk oyunları gösterisinin ardından program sona erdi.
Öğrencilerin gösterisinin yoğun ilgi gördüğü programa, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilal Seyhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Sert, Bayram Kastal, Sabit Aksoy ve Fehmi Haytaoğlu ile birlikte bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran