OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN CAMİLERE TEMİZLİK MALZEMESİ

0
99

Osmaniye Belediyesi yaklaşan bayrama kadar camilerin temizliğine katkı sağlamak için temizlik malzemesi seti dağıtıyor. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla camilerin temizliği için temizlik malzemelerinden oluşan paketlerinin dağıtımı Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılıyor. Ekipler camilere tek tek giderek temizlik malzemelerinden oluşan paketi cami görevlilerine teslim ediyor. Temizlik malzemesi paketi içerisinde çamaşır suyu, sıvı deterjan, cam sil, el sabunu, cam bezi, fırça ve gül suyu bulunuyor.
Temizlik paketi Osmaniye merkezde bulunan tüm camiler ile yaylalardaki camilere dağıttıklarını söyleyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Cami ve ibadethane temizliği topluma açık olan ve temizliğin bilhassa önem taşıdığı manevi toplanma alanları olduğu için çok daha büyük öneme sahip yerlerdir. Dinimiz özellikle temizliğe büyük önem vermiştir. Belediye olarak camilerimizin temizliğine katkı sağlamak için bir temizlik paketi hazırladık ve ekiplerimiz camilere giderek çok değerli din görevlilerimize hazırladığımız bu paketi teslim ediyor. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı ve yaklaşan bayramı düşündüğümüzde bu hizmeti yapma gereği duyduk. Bu yıl olmadı ama önümüzdeki yıl Ramazan ayı öncesinde başlayarak tüm camilerimizi belediye olarak biz temizleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Din Görevlilerinden Başkana Teşekkür
Osmaniye’de camilerin temizliğine bu şekilde katkı sağladığı için Başkan Kadir Kara’ya teşekkür eden din görevlileri; “İki yıldır uygulanan bu sistemden çok memnunuz. Başkanımıza teşekkür ederiz. Camilerimiz için önemli bir hizmet” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz