ORMANCILAR “KUZU” İÇİN YARIŞTI

0
207

Kadirli’de, Orman İşletme Müdürlüğünce yangına müdahale ekipleri arasında “Kuzu hediyeli” yarışma düzenlendi.
Şabaplı Orman Deposu İlk Müdahale Merkezindeki yarışma olarak düzenlenen tatbikata, 5’erli takımdan oluşan Akarca, Kokar, Karatepe Milli Parklar, Şabaplı ve Mehmetli orman yangın ilk müdahale ekipleri katıldı.
İlçe Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer başkanlığında ilgili birim sorumlularınca oluşturulan jüri, ekiplere haberleşme, ekip uyumu, kılık kıyafet, köpük ve su kullanımı, hortum serilmesi ve düzenlenmesi, malzeme düzeni ile birlikte süre kullanımı aşamalarında puan verdi.
Yarışma sonunda 343 puan alan Mehmetli ekibi birinci, 326 puanla Akarca ekibi ikinci ve 317 puanla Karatepe Milli Parklar ekibi üçüncü oldu.
Birinci olan ekibe “Kuzu” hediyesini Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy, Adana Orman bölge Müdürü Ata Kahya ve İlçe Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer birlikte verdi.
Orman İşletme Müdürü Özer, yangın sezonu dolayısıyla ekiplerin kabiliyetini artırmak ve olası bir yangına karşı hazırlıkları değerlendirmek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Adana Orman İşletme Bölge Müdürlüğü yangın helikopterinin temsili yangına kısa sürede müdahale etmesi davetliler ve orman işçileri tarafından yoğun alkış aldı.
Hatıra fotoğrafı çektirilmesi ve çeşitli ikramlarla sona eren yarışmayı Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, İlçe Emniyet Müdürü Andaç Çelebi, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Akdoğan, Orman İşletme müdür Yardımcısı Bünyamin Üçgül, orman işletme Şefleri Erol Bilmez, Bülent Çağlar ve Adem Özdemir ile birlikte bazı mahalle köy muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, orman işçileri ve davetliler katıldı.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz