OKÜ’yü Kazananlar Belli Oldu

0
152
19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklanan LYS’nin ardından Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler belirlendi.
Kayıtların 5 Eylül 2011 günü başlayacağı OKÜ’de, yeni kayıt yapacak öğrenciler için hazırlıklar tamamlanırken, www.osmaniye.edu.tr adresinde de öğrenciler için bir kayıt rehberi oluşturuldu.
Rehberde, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA’nın öğrencilere hitaben kaleme alınan  aşağıdaki mesajı yer alıyor
Sevgili Gençler,
Her geçen yıl gelişerek büyüyen Üniversitemize hoş geldiniz… “Geleceğinize açılan kapı…” dan Osmaniye Korkut Ata Üniversiteli olarak geçmiş bulunuyorsunuz. Bizler tüm akademik ve idari personelimizle birlikte sizleri yarınlarınıza hazırlamak için tüm gücümüzle çalışan bir ekibiz. Genç bir Üniversitenin heyecanını sizler de bugünden sonra çok daha farklı bir açıdan görecek ve gelişimimize şahit ve ortak olacaksınız…
Bu yıl farklı bölümlerimizde, geçen yıllara oranla daha farklı alanlarda eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunacağız. Alacağınız akademik eğitim sayesinde mesleğinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilmeniz için titiz bir çalışma programı hazırladığımızı belirtmek isterim. Zaman ilerledikçe siz de fark edeceksiniz ki yalnızca eğitim öğretim faaliyetleri ile değil, sosyal faaliyetlerimizle de sizleri sosyal yaşamda yabancılık çekmeyen, özgüven sahibi gençler olarak teşvik edeceğiz. Sizlere tavsiyem, derslerinizde uygulayacağınız düzenli çalışma temposunun yanı sıra, sosyal aktivitelerden de en üst düzeyde yararlanma gayreti içerisinde olmanızdır.
Sizler için hazırlanmış olan bu rehberde, Üniversitenizi ayrıntıları ile tanıyabileceğinizi ümit ediyor, hepinize sağlıklı, başarılı bir Üniversite hayatı diliyorum.