OKÜ BASIN MENSUPLARIYLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

0
148Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Camlı Köşk’te 24 Ağustos 2011 Çarşamba günü basın mensuplarına yönelik olarak bir iftar yemeği düzenlendi.
Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Osmaniye basını yoğun ilgi ile katıldı. Birlikte yapılan iftarın ardından, Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA  kısa bir değerlendirme konuşması gerçekleştirdi. Programa katılan basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Ramazan Bayramlarını da kutladığını dile getiren Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, son dönemlerde ülkemizi derinden etkileyen terör olaylarını da kınayarak, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve halkımıza da başsağlığı dilediğini belirtti.
Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, 2011-2012 Akademik Dönemi öncesinde Üniversitemizi mevcut durumu hakkındaki bilgileri paylaştığı konuşmasında, yeni açılan bölümlerimizle ilgili de ayrıntıları basın mensupları ile paylaştı. OKÜ’nün kaliteye öncelik verdiğini vurgulayan Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, “Yalnızca diploma vererek öğrencilerimizi mezun etmek anlayışını hiçbir zaman benimsemiyoruz; amacımız kaliteli eğitim ile bizlere emanet edilen gençlerimizi mesleklerine hazırlayabilmektir”dedi.
OKÜ’nün bu dönem %93 yerleştirme oranına sahip olduğunu aktaran Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, kontenjanlarımızdaki doluluk oranının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Üniversitemize yerleşen öğrencilerin büyük bir bölümünün il dışından geliyor olmasının da ekonomik anlamda Osmaniye için getirilerine değinen Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, Osmaniye için OKÜ’nün sahip olduğu önemi de bir kez daha vurguladı.
Konuşmasında ayrıca Yüksek Lisans eğitimine başlayan OKÜ’nün bilimsel çalışmalar anlamında da gelecekte adından söz ettirecek olmasına duyduğu inancı belirten Prof.Dr.Orhan BÜYÜKALACA, OKÜ’nün fiziki anlamdaki gelişiminden de rakamlarla örnekler verdi.
Basın mensuplarının soruları ile devam eden yemek sonunda Osmaniye basını ile toplu olarak fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi.