MOTOSİKLETLER ÜZERİNDE UYGULAMA

0
123

Kadirli ilçemizde Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince şehrin belirli noktalarında motosiklet uygulaması yapıldığı ve sürücülerin kurallara uyması konusunda uyarıldığı bildirildi.
Trafik kazalarına özellikle motosikletlerin karıştığını söyleyen Kadirli İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Kadirli halkının huzur ve güvenliği için uygulamaların aralıksız devam edeceğini söyledi.
Motosiklet kazalarında her yıl binlerce vatandaşımız hayatını kaybediyor yada sakat kalıyor diyen Tüylü kazaların en asgariye indirmek için ekiplerimiz sürücüleri trafik kurallarına uymalarını ve kask takmaları konusunda uyarılarda bulunuluyor dedi.
Amaçlarının sürücüleri sıkmak yada onları cezai işlem yapmak olmadığını ancak kurallara uymayan sürücülere göz açtırmamak olduğunu söyleyen tüylü şunları kaydetti;
“Kadirli’de trafik kazaların önüne geçmek için özenle her zaman çalışıyoruz. Motosikletler üzerinde yapılan uygulamalarda sürekli sürücüleri kask takma konusunda uyarıyoruz. Ancak bazı sürücülerimiz bu kurallara uymak istemiyor. Durum böyle olunca halkımızın can güvenliği olunca caydırıcı cezai işlemler yapıyoruz. Yapılan kontrollerde görünen o ki hala ehliyetsiz sürücüler motosiklet kullanıyor. Burada sadece bize görev düşmüyor. Aileler yaşı küçük ehliyetsiz çocuklara motosiklet vermemelerini istiyoruz. 24 saatte yapılan uygulamalarda yapılan kontrolde yaklaşık 35 motosiklet kontrol edilmiştir. Bunlardan 3 tanesinin trafikten men edilirken, 5 sürücüye sürücü belgesi olmadığından gerekli cezai işlemin uygulanmıştır.” diyerek trafik kurallarına uyalım diyerek kasksız yola çıkmayın dedi.