MİLLİ GURURUMUZ FATİH AVAN'IN HEDEFİ OLİMPİYAT MADALYASI

0
167

Atletizm Milli Takımı ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu ciritçi Fatih Avan, en büyük hedefinin olimpiyatlarda başarılı olarak madalya kazanmak olduğunu söyledi.
Doğup büyüdüğü memleketi Kadirli ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret eden Avan (22), yaptığı açıklamada, 2006 yılında seçildiği Atletizm Milli Takımında 5 yıldan bu yana başarılı sonuçlar aldığını ifade etti.
Avan, 2012 yılında İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenecek olan Dünya Olimpiyat Şampiyonasına Antrenörü Metin Altıntaş nezaretinde hazırlandığı hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Atletizm ferdi olarak yapılan çok zor bir spor dalıdır. Bazen istenmeyen sakatlıklar meydana gelebiliyor. Cirit sporunda milli takıma seçildikten bir yıl sonra dirsekten sakatlandım. Doktor, ameliyat olmam halinde geri dönme ihtimalim yüzde olarak çok az olduğunu söyledi. Antrenörümüz Metin Altıntaş’ın fizik tedavisi uygulaması ile kısa sürede iyileştim. Haftanın 6 günü düzenli olarak çalışarak, Dünya, Avrupa ve Türkiye’de düzenlenen şampiyonalarda başarılı sonuçlar elde ettim. 2006 yılından bu yana Yunanistan, Türkiye Akdeniz Oyunları, İspanya’da Kış Atmalar Şampiyonası, Portekiz’de Kulüplerarası şampiyonası, Bulgaristan’da Kış Atmalar, Çin’de Üniversitelerarası, Güney Kore’de Dünya Şampiyonası ve Belçika’da Diamond Lieuge (Pırlanta Ligi) şampiyonasına katıldım. Bu müsabakalarda dereceler elde ettim. Fakat en büyük hedefim olumsuz bir durum yaşanmaması halinde ülkemize olimpiyatlarda derece yaparak madalya getirmektir.”
Baba Yunus Avan (48) ise 3 çocuğunun en büyüğü olan oğlu Fatih ile gurur duyduğunu belirterek, hayalini gerçekleştirmesi için her zaman dua ettiklerini söyledi.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran