MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU BELEDİYE BAŞKANI TARHAN ve İLÇE BAŞKANI BOZKURT YAYLALARDA HALKIN SORUNLARINI DİNLEDİ

0
143

Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, MHP İlçe Başkanı Mehmet Bozkurt, MHP İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Yönetim kurulu üyeleri ve İş adamı İrfan Kederoğlu ile birlikte yaylaları ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.
Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Bozkurt ile beraberindeki heyet, Akarca, Koçlu, Yoğunoluk, Maksutoluğu, Andırın ve diğer yaylaları ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.
Vatandaşlara seçimlerde gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür eden MHP İlçe Başkanı Mehmet Bozkurt yaylacılarımızın beklentilerini ve sorunlarını yerinde dinleyerek çözüm yollarını hep birlikte tartışalım diye yaylalarımıza gezi düzenledik dedi.
TARHAN “YAYLACILARIMIZIN YANINDAYIZ”
Yaylacıların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Tarhan ise yoğun yerleşim yerlerinin olduğu yaylalarımızın sorunlarını çözmek için elimizdeki imkânları seferber ediyoruz diyerek şunları söyledi;
Yaylarlarımızda haşerelerle mücadele için ekiplerimiz zehirleme çalışmaları yapıyorlar. Ayrıca yaylalarımızda vatandaşlarımızın çöplerini aldırıyoruz. Bize iletilen ve çözüm bekleyen sıkıntılar olursa da imkânlarımız ölçüsünde sorunları gidermeye gayret ediyoruz. Bundan sonrada edeceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yaylacılarımızın her zaman yanındayız.” dedi.
Toplantılarda konuşan MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, yaylacılarımızın sorunlarını çözmek için geçtiğimiz günlerde diğer siyasi partilerle ve STK’larla bir araya gelerek sorunun çözümünü masaya yatırdık dedi.
Türkoğlu, yaz sıcağından bunalan vatandaşlarımızın yaylalara geldiğini ve bu yaylalarda bazı sorunlarla karşılaşıldığının altını çizerek şunları kaydetti;
Türk Milletinin yerleşik hayata geçtikten sonra konargöçer hayat tarzının yaylacılık kültürünü yaşatarak devam ettiriyor. Sorunun çözümü noktasında bazı şeyler yapılmış olabilir, ama çözüm ortaya konulmayınca ve mağduriyet giderilmeyince Türk Milletine fazla inandırıcı gelmiyor. Vatandaşı sözle yatıştırmak mümkün değil. Anayasada ormanla ilgili 169. ve 170. Maddelerin şuanda engel teşkil ettiğini görüyoruz. Bütün suçların affedilmesine rağmen, suiistimal edildiği ve rant elde edildiği için orman suçları affedilemiyor. Anayasanın yeni düzenlemesi uzun zaman alacağı için acil çözüm olarak, yaylaların turizm kapsamına alınarak geçici bir çözüm getirilmesini önerdik. Daha sonra mutlaka meseleyi topyekün çözecek bir Yayla Kanununun çıkarılması gerektiğine inanıyorum” dedi.