MHP İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÇAĞLAR BALCILAR’DAN AÇIKLAMA

0
140

MHP Osmaniye İl Yönetim Kurulu Üyesi K. Çağlar Balcılar, geçen hafta Diyarbakır ili Silvan kırsalında rutin arama, tarama görevini yapan silahlı kuvvetler mensuplarına karşı PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan askerlere Allah’tan Rahmet yaralılara ise acil şifalar dileyerek sert açıklamalarda bulundu.
Balcılar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bu hain saldırıda maalesef on üç vatan evladı şehit olmuş, ikisi ağır olmak üzere yedi askerimiz de yaralanmıştır. Dokuz yıllık iktidarlarında, terörü cesaretlendiren, özerkliği – federasyonu tartışmaya açan, devletin hakim ve savcısını Habur’da teröristin önünde diz çöktüren, devlet görevlilerini İmralı canisi ile pazarlığa gönderen bu zihniyetinin gaflet ve delalet arasındaki tutumu bu menfur saldırı ile bir kere daha gözler önüne serilmiştir.
Hükümet programında terörle mücadeleden hiç bahsedilmemesi, terörle mücadeleden sanki vazgeçilmiş gibi programda yer almaması ayrıca düşündürücüdür. Terörle mücadele de başarı sağlamış komutanları çeşitli gerekçeler ile tutuklatan, silahlı kuvvetlerimize karşı giriştikleri saldırılarda ölen terör örgütü üyelerinin ailelerine tazminat ödeme yolunu açan AKP yönetimini, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ülkemizi bölünmeye götüren kararlardan vazgeçmeye davet ediyoruz. Ülkenin mukadderatı uğruna şehadet şerbetini içen kahraman askerlerimizin manevi huzurlarında bir kere daha eğiliyor, Cenab – Allah’ dan kendilerine rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralı askerlerimize acil şifalar diler necip milletimize de bu vesileyle bir kere daha sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz.”