MHP İL BAŞKANI MURAT KANLI: HÜKÜMET BİR AN ÖNCE NET BİR TAVIR ORTAYA KOYMALIDIR.

0
152

 
MHP Osmaniye İl Başkanı Murata Kanlı Diyarbakır, Silvan’daki hain saldırıyı kınadı.
14 Temmuz 2011 Perşembe günü öğlen saatlerinde, Diyarbakır Silvan kırsalında arama yapan birliğimiz, ormanlık alanda yakın mesafeden pusuya düşürülmüş, bunun neticesinde çıkan çatışmada 13 askerimiz şehit olmuş, 7 askerimizde yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.
Son günlerde terör olaylarının ve şiddetinin artarak devam etmesinin sebebi, hükümetin bu konuda net bir politikasının olmayışından kaynaklanmaktadır.
Sayın Başbakan, 2005 yılında Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmasında “Ben Kürt sorununu siyaset yaparak çözeceğim” demiştir.
AKP hükümeti Ağustos 2009 yılında “Demokratik Açılım” adı altında “Kürt Açılımını” başlattığını ifade etmiş, ama bu ifade ettiği açılımın içini bir türlü dolduramamış veya neyi ifade ettiğini kamuoyu ile net bir şekilde paylaşmamıştır.
Bakın, barışı korumanın yolu savaşa her an hazır olmaktır. AKP hükümeti, terörle mücadele yerine, terörle müzakere yolunu tercih etmiş ve bu müzakerede karşı tarafa verdiği sözü (artık ne söz verdilerse)  tutmayarak terörün artmasına vesile olmuştur.
Siz terör örgütünü muhatap alır, onunla müzakere eder, bir takım sözler verir, onun beklentilerini yüksek tutar ve verdiğiniz sözleri yerine getirmezseniz karşı tarafta uğradığı hayal kırıklığı sonucu terörün şiddetini dün yaşadığımız, kahrolası seviyeye yükseltir.
Dün, Türkiye cumhuriyeti için kara bir gün olmuştur. Bir taraftan dağda silahlı çatışma sonucu ağır kayıplar verilirken, diğer taraftan şehirde Demokratik Toplum Kongresi eş başkanı Aysel Tuğluk “Demokratik Özerkliği” ilan ettiklerini bütün dünyaya duyurmuştur. Sayın Başbakanın kamuoyu ile paylaşamadığı aklındaki siyasi çözüm yoksa bu mudur?
Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Ben Türkiyeliyim” demekle bu sorunu çözemezsiniz. Ya İmralı’dakine verdiğiniz sözü tutacaksınız, ya da Türk milletine verdiğiniz sözü tutacaksınız. Artık tarafınızı belli edeceksiniz, unutulmamalı ki; “ Bi taraf olan bertaraf olur.”
Şehitlerimizin kemiklerini, gazilerimizin yüreklerini ve Türk milletinin vicdanını sızlatan Habur’dan teröristlerin girişine bakarak; “Bu tablodan umutlanmamak mümkün mü’” diyen Sayın Başbakan, şimdi Silvan’daki acı tabloya ve Diyarbakır’daki “Demokratik Özerklik” ilanına baktığında, bu bahsettiği umudu hala koruyup korumadığını gerçekten merak ediyoruz.
Maalesef Kürt açılımı ve terör konusunda hükümetin kafası karışık ve ne yaptığını bilemez bir haldedir. Bir an önce net bir tavır ortaya koyması Türk milleti ve Türk devletinin hayrına olacaktır. Sözlerime son verirken bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.
TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! ! 1