MHP İL BAŞKANI KANLI: ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ..!.!

0
138

MHP İl Başkanı Murat Kanlı Hakkari Çukurca’da PKK’lı hainler tarafından düzenlenen hain saldırıda 26 askerin şehit, 22 askerinde yaralandığı terör saldırısını kınadı.
Murat Kanlı yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;
Hakkari Çukurca’da dün gece saat 1’de başlayan çatışmalar sabah 5’e kadar devam eden çatışmada 26 askerimizin şahadetine, 22 askerimizin de yaralanmasına sebep olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz.
Takdir edersiniz ki böyle acı bir olaydan sonra siyaset yapmak gibi bir düşüncemiz olamaz,  ama, PKK söylemlerinin tercümanlığını yaparak “Türkiyelilik” denen bir garabeti oluşturmak gibi sosyal, siyasi ve tarihi gerçeklere aykırı tehlikeli bir projeyi uygulamak isteyen ve bu anlamda İmralı ile görüşmelerine devam eden AKP hükümetinin de bundan sonra atacağı adımlarda çok dikkat etmesi gerektiğini de vurgulamak istiyoruz..
Türkiye’de kanlı teröristlerin cenazeleri devlete meydan okuma gösterilerine dönüşürken, İmralı canisi için özgürlük çağrıları yapılırken, terörün simgesi bez parçaları sallanırken bunlara göz yuman AKP hükümeti değil midir?
Yaşanan kanlı terör eylemlerini ve etnik tahrikleri “Kürt sorunu” olarak gören ve çözüm adı altında kaşıyarak bölücü siyasi talepler için zemin hazırlayan Sayın Başbakan değil midir?
İmralı’dan örgütünü yönetmesine izin verilen Apo ile başbakanlık müsteşarının, başbakanın emri ile görüşmesi ve devletin PKK ile pazarlık yapması hangi stratejinin, hangi aklın, hangi politikanın bir ürünüdür?
9 Yıllık AKP iktidarında, terörle mücadele yerine teröristlerle müzakere edilerek ve terör örgütünün kendisini sürekli geliştirmesi ile gelinen bu noktada, geçtiğimiz Ramazan ayında Sayın Başbakan artan terörist saldırılarından sonra “artık bıçak kemiğe dayandı” ve “bayramın geçmesini bekliyoruz, bayramdan sonra onlara göstereceğiz” derken, bayramdan öncede bayramdan sonra da  PKK’nın artan şiddetinden başka bir şey göremediğimizi ifade etmek istiyorum.
Dün Bitlis’te 5 polis memurumuz ve 3 sivil vatandaşımızdan sonra bu gün Hakkari’de 26 askerimizin şahadeti ile acaba bıçak nereye dayanmıştır.
Birkaç gün önce Sayın Cumhurbaşkanının bölgeye yaptığı ziyaretlerden sonra bu gün aynı bölgede PKK’nın yaptığı bu katliamlar bir terör olayının ötesinde aynı zamanda koskoca Türk devleti ile adeta alay etmek değil midir?
Milliyetçi Hareket Partisinin, Kürt kökenli vatandaşlarla teröristleri birbirine karıştırmadan, Türk milleti ve Türk devletinin bekası için, terörle top yekun mücadelede hükümetin alacağı tedbirlere tam destek vereceğini, ülkücü kadroların bu gelişmeler karşısında sağduyu ile hareket edeceğini kamuoyuna saygı ile duyurur, şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken vatan hainleri ve bütün cihan sesimizi duysun diye haykırıyoruz;
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.!.!.!.!