KSÜ ; ANDIRIN’DA MESLEK PROFESYONELLERİ YETİŞTİRİYORUZ.”

0
366

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu ve Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını Andırın’da gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım başkanlığındaki KSÜ Senatosu ve Yönetim Kurulu, Andırın Meslek Yüksekokulunun bulunduğu Andırın Yerleşkesinde toplanarak üniversite gündemindeki konuları görüştü.

Andırın’da gerçekleştirilen toplantı vesilesiyle Rektör Yasım ve üniversite üst yönetimi, Andırın Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ile bir araya geldi. Yerleşkenin mevcut durumunu yerinde görerek incelemelerde bulunan Rektör Yasım, Andırın Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu’dan fiziki şartlar ve yürütülen akademik çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

KSÜ Yönetimi Andırın ziyareti kapsamında Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan’ın ev sahipliğinde Haştırın Park Otelde verilen öğle yemeğine katıldı. Yemekte Andırın Belediyesi ile yürütülebilecek potansiyel işbirliği konuları ele alındı. Rektör Yasım, yemek sonrası bir konuşma gerçekleştirerek Andırın Meslek Yüksekokuluna verdikleri destek için Andırın Kaymakamlığı, Andırın Belediyesi ve ilçe halkına teşekkür etti.

Üniversitemiz ilçe yerleşkelerinde verilen eğitimin kalitesinin iyileştirilmesi noktasında merkez yerleşkelerde yürütülen çalışmaları aynı ölçüde ilçelerde de gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Yasım, “Bu kapsamda ilçelere ziyaretler gerçekleştirerek ihtiyaçları yerinde görüyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde bölgenin ihtiyaçları hakkında da bilgiler edinerek bu doğrultuda yeni bölümler açıp bölgenin ihtiyaç duyduğu alanlarda meslek profesyonelleri yetiştiriyoruz.” diye konuştu.

Yemek programının ardından KSÜ Yönetimi, ilçe protokolü ile birlikte Andırın girişine yapılan Şehitler Anıtı ve Seyir Terasını ziyaret etti. Şehitler Anıtı ve Seyir Terasını gezen Rektör Yasım ve üniversite yönetimi Seyir Terasının yapımını gerçekleştiren Andırın Belediyesi Başkanı Ahmet Doğan’dan bilgiler aldılar.

KSÜ Yönetimi daha sonra Andırın Belediyesini ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan şunları söyledi. “Üniversite Senato Toplantısını ilçemizde gerçekleştiren ; Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Rektör Yardımcılarımız, Fakülte Dekanlarımız, Yüksek Okul Müdürlerimiz ve diğer Senato Üyelerini ilçemizde ağırladık. Nazik ziyaretleri dolayısıyla sayın Rektörümüz ve değerli Akademisyen hocalarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Bu nazik ziyaretten dolayı Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’a plaket takdim etti.