Kozan Belediyesi’nde iftar etkinliği

0
112

Kozan Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla her hafta bir mahalle parkında iftar yemeği veriyor.
Kozan Belediyesi’nce ilki Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşen iftar programı Kozan ilçe Müftüsü Feramüz Beydoğan’ın yemek duasını okumasının ardından Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Kaymakam İzzettin Sevgili ve birer konuşma yaptı.
Ramazan ayı nedeniyle vatandaşlarla ile iftar etkinlikleriyle bir araya gelmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Özgan, “Amacımız, Rahmet ve bereket ayı olan bu mübarek ayda çoluk çocuğumuzla komşularımızla hep beraber iftarı paylaşmak daha anlamlı ve mutluluk verici bir durum olduğunu düşünüyorum. Özellikle çocuklarımızın bu tür manevi önemi olan atmosferlerde bulunmasını daha önemli.”diye konuştu.
Kaymakam Sevgili, “Bolluk ve bereketin olduğu bu mübarek ayda sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Hepinize hayırlı iftarlar diliyor tuttuğunuz oruçların kabul olmasını temenni ediyorum.” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Zeki Ak ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim amirleri ve mahalle muhtarları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programı sonunda birde Zenne Jale tiyatro oyunu sergilendi.
Yaklaşık bin 500 kişilik hazırlanan iftar yemekleri her mahallede halkın yoğun olduğu açık alanlarda ve parklarda veriliyor. Tatlı dahil, dört çeşit yemeğin yer aldığı mönü Kozan Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanıyor.