KAYMAKAMA HÜZÜNLÜ VEDA

0
120


Kadirli’de 5 yıldır görev yapan Kaymamak A.Rauf Ulusoy’un Trabzon’un Akçaabat ilçesine atanmasından dolayı veda yemeği düzenlendi.
Sülemiş Turistik Tesislerinde düzenlenen yemeğe Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Kadirli Cumhuriyet Başsavcısı Erdem Dalkılıç, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Alaaddin Eşsiz, İl Müftüsü Ramazan Çortul, İl Genel ve belediye meclis üyeleri, daire ve okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Gecede konuşan Kadirli Kaymakamı A.Rauf Ulusoy, 5 yıl hizmet etmekle gurur duyduğum Kadirli’li hemşerilerimden ayrılıyor olmanın üzüntüsünü yaşıyorum diyerek şöyle konuştu;
5 yıl önce ekim ayında göreve başladığım Kadirli’den ayrılıyorum. Büyük bir üzüntü duyduğum bu veda gecesinde duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. 5 yılda yapmak istediğim hizmetleri yapıp tamamlayarak buradan ayrılırken Kadirli’nin kadirşinas insanlarının sevgisini de yanımda götürüyorum. 5 yıl Kadirli halkının sorunlarına çözüm bulmak için çalıştım. Devlet memuru olmak yılımızı doldurduk ve ayrılık vakti geldi. Burada gördüğüm sevgi ve saygıyı hiçbir yerde görmedim. Artık tüm enerjimi Akçaabat’a harcayıp Akçaabat halkına hizmet edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin” diyerek geceyi düzenleyen tertip komitesine teşekkür ederim dedi.
5 yılda Kaymakam Ulusoy’un büyük çalışmalara imza attığını belirten Belediye Başkan Vekili Ahmet Gürsoy ise konuşmasında, Ulusoy’u çok iyi bir yönetici olarak gördüğünü ve unutmayacaklarını ifade etti.
Diğer konuşmaların ardından Ulusoy’a Kaymakamlık personeli Cumhuriyet altını takarken, Başkan Vekili Gürsoy Karatepe Kilimi, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan tarafından plaket takdim edildi.
Ayrıca Kaymakam Ulusoy benimle en çok köy köy gezip çamur demeden toz toprak demeden kamu hizmetlerini halkımıza yansıtan Gazeteci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum diyerek “ gazeteciler emekli olduğumda Kadirli’ye yerleşmem konusunda ısrar ettiler. Bende buradan bir kooperatife kayıt olacağım ve eve yazılacağım. Artık memleketinin biride Kadirli’dir herkese çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.
Masaları tek tek dolaşan Kaymakam Ulusoy’un yer yer gözlerinin dolduğu gözlerden kaçmadı.