KAYMAKAM AKTÜRK’TEN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE İFTAR YEMEĞİ

0
176

Sumbas Kaymakamı Orhan Aktürk, şehit yakınları ve gazilere iftar yemeği verdi.
Sumbas Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu bahçesinde verilen iftar yemeğinde Şehit yakınları ve Gazilerle tek tek ilgilenen Aktürk, şehitliğin çok yüce ve herkese nasip olmayan bir makam olduğunu hatırlatarak şunları söyledi.
Aktürk, şehit ailesi ve gazi olmanın büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğuna dikkat çekerek, konuşmasında şunları kaydetti:
“Bu ülke için kiminiz henüz hayatının baharında olan evladını, kiminiz de canınızdan can verdiniz. Bu acıyı ve ıstırabı dindirmek çok zordur. Bunu ancak yaşayanlar bilir. Bu duyguları en iyi sizler biliyorsunuz. Ama şehitlik ve gazilik herkese nasip olmayan büyük bir mertebe olduğundan, bunun verdiği manevi güç sizleri ayakta tutuyor. Güç kuvvet veriyor. Allah yardımcınız olsun.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, yakınlarına sabırlar diliyorum. Sizleri tanımak ve sizlerle beraber olmak bize büyük gurur veriyor. Her türlü sorunlarınızda yanınızda olmaya gayret göstereceğiz. Davetimizi kırmayıp buralara kadar geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum”
Yemeğe, Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu, Mehmetli Belediye Başkanı Hamza Büyüköztürk, İlçe Emniyet Amiri Hidayet Kurnaz ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.   Menderes Özat