KAİS’TE SERTİFİKA TÖRENİ

0
201

Kadirli Ağaç İşleri Sanayi Fabrikası (KAİS) tarafından birincisi düzenlenen ücretli ve yüzde 50 iş garantili kursa katılan kursiyerlere yönelik sertifika töreni düzenlendi.
Kadirli Ağaç İşleri Sanayi Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi ve Kurucu Müdürü Veysel Tüysüz, fabrikada düzenlenen programın açılış konuşmasında, İş Kur İl Müdürlüğü desteği ile ücretli ve sigortalı Mobilya Teknikleri kursu düzenlediklerini söyledi.
Tüysüz, 4 yıl önce 10 ortakla kurulan şirketin 20 sigortalı ve 6 stajyer öğrenci ile çalışmasının sürdürdüğünü ve sıfır sermaye ile kurduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Kalifiye eleman almak için hazırladığımız projenin İŞKUR tarafından kabul edilmesiyle 25 kişiye eğitim verdik. En önemli sorunumuz kalifiye eleman bulamamak. Tam deneyimli ustalara ihtiyacımız var. Kursumuza katılanlarla birlikte desteğini esirgemeyen İş Kur Müdürümüz Sayın Hamiyet Sucu, Metsan Danışmanlık, Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürümüze, Belediye Başkanımız Sayın Ömer Tarhan’a ve bizlere iş vererek destekleyen müteahhit arkadaşımıza Kadirli Ağaç İşleri Sanayi Fabrikası (KAİS) olarak teşekkür ediyoruz”
Osmaniye İş Kur Müdürü Hamiyet Sucu, özellikle erkek mesleği olduğunu ifade ettiği mobilya teknikleri kursuna 9 tane bayanın katılmasının önemli olduğunu söyledi.
Kaymakam Necip Çakmak ise kısa konuşmasında, istihdama yönelik düzenlenen bu tür çalışmalara el, emek ve maddi destek veren herkese teşekkür etti.
Kursa katılan 25 kursiyere sertifika verilmesi ve fabrika gezilmesinin ardından halk ozanlarından Hacı Karakılçık, Mustafa ve Hasan Fındık’ın türküleriyle sona eren programa İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Sert, Şube Müdürü Bayram Kastal, bazı sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte davetliler ve kursiyerlerin yakınları katıldı.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran