KADİRLİ’YE 4 ANAOKULU 1’DE SAĞLIK MESLEK LİSESİ

0
140


Kadirli’de Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli’ye hayır sever vatandaşlar tarafından 4 anaokulu Devlet olarak ta 1 Sağlık Meslek Lisesi yapılacağını söyledi.
Kadirli’nin Sevilen iş adamlarından Bellona Showroom Sahibi hayırsever İrfan Kederoğlu’nu ziyaret eden Vali Celalettin Cerrah İrfan Kederoğlu’nun babası adına anaokulu yaptıracağını ve yer tahsisinin ardından hemen temelinin atılacağını söyledi.
Ziyarette konuşan Hayırsever iş adamı İrfan Kederoğlu ise yer gösterilmesi ile birlikte Anaokulunun inşaatına hemen başlayacağını gerekli protokolü imzalamak için hazır olduğunu söyledi.
BAŞKAN TARHAN BABASI ADINA ANAOKULU YAPTIRACAK
Kadirli’nin çalışkan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan Vali Celalettin Cerrah’ın ziyaretlerinde babası Merhum Halil Tarhan adına söz verdiği anaokulunun temelini atmak için hazır olduğunu söyledi.
Dr. Ömer Tarhan olarak anaokulunu yaptırmak için yer tahsisinin ardından inşaatına hemen başlayacağız diyen Başkan Tarhan bundan önce olduğu gibi bundan sonrada eğitime desteklerimiz şahsım ve belediyemiz adına devam edecektir dedi.
Vali Celalettin Cerrah ise “Başkan Tarhan’a teşekkür ederek anaokulu için ihtiyaç duyulan mahallelerden birinde yer tahsisi yapılacak ve Başkanımızda orada anaokulunu yaptıracak” dedi.
YÜKSEL TİCARET’TE ANAOKULU YAPTIRIYOR
Kadirli’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Cerrah İş Adamları Mehmet Han Yüksel ve Alican Yüksel Kardeşlerin Merhum Anneleri Asiye Yüksel Adına 5 derslikli bir anaokulu yaptıracaklarını ve önümüzdeki günlerde temelinin atılacağını söyledi.
ÖZEL 7 MART HASTANESİ’DE ANAOKULU YAPTIRACAK
Özel 7 Mart Hastanesi’ni ziyaret eden Vali Celalettin Cerrah Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Çocuk Doktoru Halil Gürsoy’dan hastane hakkında bilgi aldı.
Hastaneyi gezen Vali Celalettin Cerrah hastanemiz Yönetim Kurulu tarafından ihtiyaç duyulan bir mahallemize anaokulu yaptıracaklar diyerek Yönetim Kuruluna teşekkür etti.
Özel 7 Mart Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Halil Gürsoy hastane hakkında Vali Celalettin Cerrah’a bilgi verirken hastane olarak yer gösterilen yere anaokulu yapmaya hazır olduklarını belirtti.
VALİ CERRAH “ KADİRLİ’YE SAĞLIK MESLEK LİSESİ YAPACAĞIZ”
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah yaptığı açıklamada okul öncesi eğitimin önemini vurgularken hayır sever adamlarımızın destekleriyle yaptırılacak olan anaokullarının yanı sıra ihtiyaç duyulan Sağlık Meslek Lisesini de devlet olarak biz yapacağız dedi.
Milli Eğitim Müdürlüğünün göstereceği yerde çalışmaların hemen başlayacağını söyleyen Vali Cerrah “Kadirli’nin Sağlık meslek Lisesine ihtiyacı var. Okulumuzun en kısa zamanda temelini atmayı hedefliyoruz” dedi.
ÇİYANLI VE SOFULAR KÖYÜNE EK DERSLİKLER
Kadirli’ye Bağlı Çiyanlı İlköğretim okulu ve Sofular İlk öğretim okullarına ek dersliklerin yapılacağını söyleyen Vali Cerrah “Okulumuz SBS sınavında 21 öğrenciden 15’i kazandığını öğrendim. Bu kadar başarılı bir okulun eski olan derslikleri yıkarak yerine Okul bahçesine 12 derslikli bir okulun yapılması gerekiyor. Çalışmalar hemen başlayacak. Ayrıca Çiyanlı İlköğretim okuluna ise 12 derslik daha yapılacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz