KADİRLİ’Lİ ÖĞRENCİ YANLIŞLIKLA KENDİNİ VURDU

0
198

Edirne’nin Süloğlu İlçesi’nde lise birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Kadirli’li Mahmut Baturalp Özpürçüklü, uzman çavuş olan babasının beylik tabancasıyla oynarken, silahın ateş olması sonucu yaşamını yitirdi.
Olay, sabaha karşı Süloğlu’ndaki askeri lojmanlarda meydana geldi. Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Mahmut Baturalp Özpürçüklü, Uzman Çavuş olan babası Halil İbrahim Özpürçüklü’nün beylik tabancasını aldıktan sona odasına geçti. Odasında tabanca ile oynarken silah ateş aldı ve Mahmut Butaralp Özpürçüklü vuruldu. Aile silah sesi üzerine odaya gelince, oğullarını kanlar içinde gördü ve hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ekipler Mahmut Baturalp Özpürçüklü’nün öldüğünü belirledi. Ekiplerin incelemesinin ardından talihsiz öğrencinin cesedi Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.
ARKADAŞLARI ŞOKTA
Mahmut Baturalp Özpürçüklü’nün ölüm haberi, bugün karne heyecanı yaşayan öğrenciler arasında şaşkınlık yaşattı. Edirne Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci, “Eğitim ve öğretim durumu gayet iyi. Sınıfını da direk zayıfsız geçmiş. Başarılı bir öğrencimiz. Okulla ilgili bir sorunu yok. Dört dörtlük bir öğrenci. Olayın neden olduğunu bilmiyoruz” dedi.
Mahmut Baturalp Özpürçüklü’nün cenazesi toprağa verilmek üzere  Kadirli’ye gönderildi.