KADİRLİ'DE YAZ SPOR OKULUNA YOĞUN İLGİ

0
138

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, bir süre önce açılan ve yoğun ilgi gören Yaz Spor Okulu’nu ziyaret etti.
Başkan Tarhan, hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri devam eden Yaz Spor Okulu’ndaki Futbol, Karate, Voleybol ve basketbol çalışmalarını ziyaret ederek, antrenörlerden bilgi aldı.
Tarhan, yaptığı açıklamada, okulların kapanmasının ardından sıcak olan Kadirli’de, yayla turizmi hareketinin yoğun olarak yaşandığını belirterek, öğrencilerin daha faydalı bir yaz sezonu geçirmesi için farklı dallarda yaz spor okulları başlattıklarını ve kurslara ilginin yüksek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Belediye olarak sosyal ve kültürel çalışmaların yanında spora da gerekli desteği sürdüreceklerini anlatan Tarhan, ”Geleceğimizin garantisi olan gençlerimize sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Kadirli’de ilk defa böyle geniş kapsamlı bir sportif çalışmaya imza attığımız için mutluyuz. Çocuklarının büyük insan olması için gece gündüz demeden çalışan ailelere de kursumuza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Karate, basketbol, voleybol ve futbol dallarında verilen yaz kursları bundan sonra her yıl geniş katılımlı olarak devam edecek”dedi.                                                   Menderes Özat-Efendi Erkayıran